banner120

Karsu; “Bu ülkenin istihbaratı ne yapıyor?”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, önceki gün Ankara’da yaşanan katliam hakkında sert konuştu. Karsu yaptığı yazılı açıklamada, “Bu ülkenin istihbaratı ne yapıyor? Diyerek hükümeti eleştirdi.

Karsu; “Bu ülkenin istihbaratı ne yapıyor?”

Haber: Kasım ŞAHİN

Karsu, yaptığı sert açıklamada şunları söyledi; Dün yine Kızılay’da, Ankara'nın ve Türkiye'nin tam kalbinde bir terör eylemi gerçekleştirildi. Bu kez 37 yurttaşımızı kaybettik.
Bir kere daha söylüyoruz. Biz, CHP olarak, hep uyaran taraf olduk. Biz bu ülkede başkentimizi, kalbimizi koruyamıyoruz. Evine giden masum insanlarımızı koruyamıyoruz. Herkes tedirgin, kalabalıklara karışmaya korkuyor. Hükümet yetkilileri “terörle mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceğiz” diyor. Ortada bir kararlılık varsa o da terör örgütlerine peşkeş çekme kararlılığıdır. Bu ülkenin istihbaratı ne yapıyor, emniyeti ne yapıyor? Ankara’da emniyet müdürünün olmaması bir zafiyettir. Ancak bu kez de tek bir yetkili sorumluluk almadı. Tekrar tekrar soruyorum, yine cevap istiyorum: Bizim istihbarat teşkilatımız yok mu, bu kurumun içi boş mu? Tüm sorumluları bir terör eylemi karşısında gerçek ciddiyete ve sorumluluk almaya davet ediyorum. Böyle alçak saldırılar karşısında zafiyet gösteren tüm yetkililer hakkında gerekenin çoktan yapılması lazımdı. Teröre tek bir canımızı daha kurban vermek istemiyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, tüm organlarımızla siyasi sorumluluğu almaya hazırız. Halkımızla bunu bir kere daha paylaşmak istiyorum. Terörün her türlüsünü, eline silah alan herkesi, terörü besleyenleri ve terörden beslenenleri lanetliyorum. Teröre destek veren herkesin yargı önünde hesap vermesi gerekiyor. Terör örgütü kadar onlar da suçludur. Esas suçlu onlardır.
Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına ve tüm ulusumuza tekrar baş sağlığı diliyorum.

                            

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124