banner120

Karsu, Cumhurbaşkanı’ndan cevap bekliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı ve ilimizdeki Ak Parti yöneticileri arasında süren tartışmalara Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kazım Karsu’da katıldı. Karsu, bu tartışmalarla ilgili Cumhurbaşkanına cevaplaması için sorular sordu.

Karsu, Cumhurbaşkanı’ndan cevap bekliyor

Haber: Semih BAYKAL

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kazım Karsu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanına şu soruları sordu; "AKP bir yandan ülkeyi çıkmaza sürüklerken bir yandan Cumhuriyet Halk Partisi'yle uğraşıyor. Kendilerine samimi ve cevaplanmayı bekleyen suallerimiz var. Neden Cumhurbaşkanına kimse bir şey söyleyemiyor? Neden tarafsızlık yemini etmiş bir cumhurbaşkanı, devlet başkanı, ülkenin temsilcisi kucaklayıcı olmuyor? Neden partili gibi davranıyor? Samimi olarak söylesinler. Bu sorulara tek tek cevap vermelerini istiyoruz. Ülkemizde baskı rejimi neden her geçen gün artıyor? Bizim çeşitli illerin gençlik kolları eski başkanlığını yapmış gençlerimiz neden birer birer hapis cezasıyla yargılanıyor? Gazetecilerimiz neden mahkum? Cumhurbaşkanına dokunan yanıyor, neden? Genel Başkanımız "diktatör bozuntusu" demiş. Hollanda'da resmi radyo kanalının yaptığı ankette katılımcıların %80 oyuyla "yılın diktatörü" olmuş Sayın Cumhurbaşkanı, buna ne diyecekler? Ülkemizin dünya kamuoyunun gözündeki intibaından rahatsız olmuyorlar mı?” diye sordu.

DEMOKRASİYE SAYGILI BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ”

Açıklamasının devamında demokrasinin zarar gördüğünü açıklayan Karsu; “ Demokrasimiz zarar görmektedir, bundan büyük rahatsızlık duyuyoruz. Ülkemiz dünya kamuoyunda ve komşularımızın gözünde "terör işbirlikçisi" yaftası yemiştir. Büyük üzüntüyle karşılıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının ve AKP yöneticilerinin sorularımıza verecek ikna edici cevapları varsa duymak istiyoruz. Adalet ve demokrasi kavramlarının anlamını yitirdiği bu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi mensubu bir kişi bile bu anlamı kendilerine hatırlatmaya yetkindir. Cumhurbaşkanıyla bağlarını koparmış hür bir iktidar partisi ve tarafsız, demokrasiye saygılı bir Cumhurbaşkanı istiyoruz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
CHP
CHP - 6 yıl Önce

sayın başkan sen boludamısın? millet yaptı yapacağını sen şimdi çıktın, tebrik ederim...

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124