Karsu Karaoğlan’ı andı

CHP Bolu İl Başkanı H. Kazım Karsu Bülent Ecevit’in 8. ölüm yıl dönü dolayısı yazılı basına açıklaması yaptı. Karsu “ CHP’nin Genel Başkanlığını yapmış, gazeteci, şair, yazar ve dürüst siyaset adamı Sayın Bülent Ecevit’in aramızdan ayrılışının 8. Yıl dönümünde şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Karsu Karaoğlan’ı andı
Karsu açıklamasına şöyle devam etti.  “Türkiye Cumhuriyetinin 5 kez Başbakanı olma unvanını taşıyan Sayın Bülent Ecevit Türk Siyaset Tarihine dürüstlüğü ile geçmiştir. Görev yaptığı dönemlerde devletin kaynaklarını sadece halk için kullanan, kendine yandaş bir zümre oluşturup, bu zümreyi devlet imkânları ile zengin etmeyen Sayın Bülent Ecevit’in onurlu yaşamı gelecek nesillere örnek olacaktır.  “Toprak İşleyenin, su kullananın” gibi halkçı söylemleri ile Türk Halkının gönlünde taht kuran, 1974’te Kıbrıs Harekâtı ile Kıbrıslı soydaşlarımızın imdadına yetişen Bülent Ecevit milletimizin gönlünde, milletimizin ona verdiği “Karaoğlan” adı ile sonsuza kadar anılacaktır.

 

Ülkesine ve milletine karşı en insani duygularının şiirlerinde, yazılarında dile getiren Bülent Ecevit Türkiye Cumhuriyetine, Kurucularına, Halkına sevdalı bir insandı. Ömrünü ülkemize hizmet etmeye adayan Sayın Bülent Ecevit’in en önemli hizmetlerinden biride KÖY-KENT projesi kapsamında Bolu- Mudurnu’muza bağlı Taşkesti beldesidir.”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128