Karsu; “Terör insanlık suçudur”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, hafta sonu Gerede ilçesinde öldürülen üniversiteli kız öğrenci ve İstanbul’da yaşanan bombalı saldırı sonucu onlarca şehidimiz nedeniyle yaptığı açıklamada; “Terör insanlık suçudur” açıklamasını yaptı.

Karsu; “Terör insanlık suçudur”

Haber: Kasım ŞAHİN

Karsu açıklamasını şöyle sürdürdü;  İlimiz Gerede ilçesinde üniversiteli kızımızın katlinin üzüntüsünü yaşarken, İstanbul’da Emniyet güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza yönelik gerçekleşen hain saldırıda an itibariye 30’u polis, 8 i sivil vatandaşın şehit olması ve 155 vatandaşın yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı lanetle ve şiddetle kınıyor, şehit yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Terör nereden ve kimden gelirse gelsin insanlık suçudur. Terörle hiçbir zaman sonuç alınamayacağı gerçeğini dünya tarihi göstermiştir. Yine dünya tarihi göstermiştir ki terör yalnız değildir, arkasında emperyalist emelleri olan güçler vardır. Teröre alet olanlar bunları bilmelidirler. Bugün onları kullanan güçler yarın da onları imha ederek başka maşalar bulurlar. Ve yine bu güç odaklarına sesleniyorum. Bugün beslemiş olduğunuz terör yarında size dönecektir. Bunun acı örneklerinden biri Orly Havaalanında yaşanmıştır. Diğer ülkelerde de çok sayıda örneği vardır. Tüm dünyaya bir kere daha haykırıyoruz ki terör bizi YILDIRAMAYACAKTIR! Acılı ailelerimizin acılarını yürekten paylaşıyorum. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128