KARSU TERÖRÜ LANETLEDİ HÜKÜMETE YÜKLENDİ…

CHP Bolu İl Başkanı Hüseyin Kazım Karsu son günlerde yaşana terör saldırılarını kınadığını belirten bir açıklama yaptı. Karsu, saldırılarda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum dedi.

KARSU TERÖRÜ LANETLEDİ HÜKÜMETE YÜKLENDİ…

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz gün İstanbul ve Midyat’taki terör saldırılarını kınayan Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; “Maalesef ülkemiz yine ardı ardına gelen terör saldırılarıyla karşı karşıya kalmıştır. İstanbul’da ve Midyat’taki saldırılarda şehit olan tüm polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor; başta aileleri olmak üzere tüm ülkemize başsağlığı diliyorum. Tüm bu terör saldırılarını nerededen ve kimden gelirse gelsin nefretle lanetliyor ve kınıyorum.

Midyat’taki elim saldırı sonucunda şehit olan polis evladımızın babasının şehrimizde yaşamakta bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz; büyük emeklerle büyütüp, şerefli bir polis olarak yetiştirdiği kız çocuğunu teröre kurban veren hemşerimize ve ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

ÖLENLERİN VEBALİ AKP’NİN ÜZERİNDEDİR

Bugün Türkiye’de sivil, asker, polis demeden tüm vatandaşlarımızın güvenliklerinin bir türlü sağlanamıyor oluşu hepimizi derinden üzüyor ve endişelendiriyor. Endişelendiriyor çünkü ülkemizi yönetenler teröristlerle pazarlık ederken ülkemize sokulmasına ve hendeklere gömülmesine göz yumdukları silah ve bombalarla şehit edilen vatandaşlarımızın hesabını vermek yerine suçu başkalarının üzerine atmanın telaşındalar. Ancak hepimiz biliyoruz ki yitip giden canların vebali, sıfır terörle teslim aldıkları ülkemizi, yürüttükleri hatalı açılım ve Suriye politikaları neticesinde kan gölüne çeviren AKP hükümetlerinin üzerindedir. Demokratik bir ülkede, sorumluluğunu bilen siyasetçi ve devlet adamları yürüttükleri hatalı politikalar neticesinde oluşan bu ağır tablonun hesabını vatandaşlara vermek zorundadırlar. Ülkeyi yönetenler ana muhalefet liderini provokasyonlarla ve hayali suçlamalarla sindirmeye çalışarak bu sorumluluğu üzerlerinden atamazlar.

Cumhuriyet Halk Partisi tüm örgütü ve lideriyle terörün ülkede bu denli artmasına neden olan iktidarın hatalarını halka anlatmaya devam edecek; Türkiye’nin birliği ve bütünlüğünü her ne pahasına olursa olsun savunma tutumundan hiçbir zaman taviz vermeyecektir. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ender
ender - 4 yıl Önce

chp 1 yılda 169 teöristi taziye ve hastane ziyareinde bulunacak hdpkk lılarla birlik olacak arkadaslar masum çocuklar diye moral verecek k k genel başkan suçlu akp olacak öylemi çok gülüyorum bunlara ya iç kavgaları biiti heralde olayı 5 yıl geriden takip ediyorlar

SIRADAKİ HABER

banner128