Karsu TRT'ye tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Parti Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, TRT ve Gerede'de bulunan Esentepe Oteli'nin ihaleye çıkması konusunda Ak Partiyi sert sözlerle eleştirdi.

Karsu  TRT'ye tepki gösterdi

Haber: Semih BAYKAL

CHP İl Başkanı Kazım Karsu yazılı olarak yaptığı basın açıklmasında şunları söyledi; " Türkiye'de her kurum, her alan tek partinin kuşatması altında. Kadrolaşma hat safhada. Hükümete yandaş olmayan herkes bunun zararını görüyor. Bu kurumlardan birisi de TRT. Devletin resmi kanalı TRT’nin, tarafsız yayın yapması gerekir. Ancak TRT devletin değil, hükümetin hatta AKP’nin kanalı oldu. Yandaş basın yayın organlarından hiç farkı yok. Seçim zamanlarında taraflı davranıyor. Bu yetmez gibi TRT'nin iç yapısında da AKP kadrolaşması her gün daha çok büyüyor. Yakın zamanda CHP Milletvekilimiz Atilla Sertel konuyu gündeme getirdi. 46 nüfuslu köyde 11 kişi TRT'de çalışıyor. Çalışsın, elbette çalışsın. Ancak hepsi akraba. Gazetecilik mesleğiyle ilgisi olmayan şahısların şube müdürlüklerine getirildiği iddiası gündemde. TRT yetkililerinden bir açıklama gelmiyor. Bir devlet kurumu böyle mi işlemeli? Devletin yayın organında böyle taraflılık, böyle kadrolaşma kabul edilir mi? Biz bu soruların cevap bulmasını gönülden istiyoruz" diye söyledi. 

"AKP İKTİDARI KENDİLERİNE PAYANDA OLAN HERKESE PEŞKEŞ ÇEKİYOR"

Gerede'de bulunan Esentepe otelinde kiralanması gündemde olduğunu açıklayan ve bu konu da da Ak Parti hükümetini sert sözlerle eleştiren Karsu; " AKP iktidarı kendilerine payanda olan herkese peşkeş çekiyor. Devlet kurumu dinlemiyor, özel sektör dinlemiyor. Bununla ilgili örnekler Bolu'da da var. Dikkatle izlenmesi gerek bu konuların, gündemde tutulması gerek. Gerede'de Esentepe Oteli'nin kiralanmak üzere ihaleye çıkarılması gündemde. Oteli, parkı, kafeteryasıyla oldukça geniş bir alan 20 yıllığına kiralanacak. İhaleye açıldığı rakam aylık 15 bin lira. 'Rakam neden bu kadar düşük tutuldu?' diye sormamız gerekiyor. Altından ne çıkacak, ihaleyi kimler götürecek? Bugün İzzet Baysal Caddesi'nde küçük bir dükkanın kirası 5 bin liradan başlıyor. Turistik hizmete sunulacak olan koskoca otel ve müştemilatı nasıl 15 bin liradan ihaleye çıkarılır? Yarın, çıkarlar çatıştığında, Highway AVM'ye yaptıkları gibi mi yapacaklar Esentepe Oteli'ni kiralayanlara da? 'Biz zamanında size tüm kaynaklarımızı akıttık, destek olduk, şimdi sizinle ters düştük, ancak o zaman fark ettik ki yolunuz kaçakmış, 5 yıl sonra yolu kapatıyoruz mu?' diyecekler. Tesisin kurulması için tüm imkanı sağlayıp kendilerine itaat edilmesini mi bekleyecekler? Toplumun zengin kesimini böyle manipüle ediyorlar. Çıkar çatışmasına düşünce 'Ne istediniz de yapmadık?' diyorlar. Ülkemizin kaynaklarını belli grupların çıkarlarına sunuyorlar" diye eleştirdi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128