Karsu; “Yusuf Cengiz bir an önce görevden alınmalıdır”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu 10.Yıl Marşını yasaklayan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in bir an önce görevden alınması gerektiğini söyledi. Karsu; “Sayın Valimiz Aydın Baruş’un Cumhuriyet devrimlerini anlatan 10.Yıl Marşına karşı takınılan bu tavra karşı nasıl bir tutum alacağı hayati bir önem arz etmektedir” dedi.

Karsu; “Yusuf Cengiz bir an önce görevden alınmalıdır”

        Haber: Semih BAYKAL

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan okul müdürleri toplantısında, okullarda 10'uncu Yıl Marşı'nın çalınmaması talimatını vererek, bu talimatını “Artık 10'uncu Yıl Marşı mı kaldı? 2023'de 100'üncü yıl marşını yazacağız” diye savunan Bolu İl Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz’e sert tepki gösterdi. Karsu; “Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, okulların yıl sonu karne etkinliklerinde bundan böyle 10.Yıl Marşının çalınmayacağını açıklamış hatta bu kararını ; “ Artık 10. Yıl Marşı mı kaldı. 10. Yıl marşıyla şov yapmaya gerek yok. Cumhuriyetin 100. yılına giriyoruz” şeklinde savunmuştur. Milli Eğitim Müdürü şunu bilmelidir ki 10.Yıl Marşı şov amaçlı çalınan bir marş değildir.10.Yıl Marşı Laik Cumhuriyetimizin ve Atatürk Devrimlerinin geldiği noktayı özetleyen bir marştır. Cumhuriyetimizin 10.yıl kutlamaları için bestelenmiş bir marştır” dedi.

“YUSUF CENGİZ AKP ZİHNİYETİNİ TAŞIMAKTADIR”

 

Karsu; “Ulusal Basından öğrendiğimiz kadarıyla Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi AKP'den Balıkesir milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunmuş ancak aday yapılmamış. Yani bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda AKP zihniyetini sonuna kadar taşıyan bir zat oturmaktadır. Bu zihniyet daha kısa bir süre önce Laikliğe dil uzatma cüretini göstermiş ve “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” demiştir. Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına saplayan, derin bir ekonomik ve siyasal bir açmaza sokan, izlediği çağdışı politikalarla ülkemizi çağdaş ve medeni dünyadan aforoz edilme noktasına getiren AKP zihniyetinin Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda oturan temsilcisi bilmelidir ki; ‘Bu ülke bir Ortadoğu ülkesi değildir, Şeriatla yönetilen bir İslam Cumhuriyeti hiç değildir.’ Bu ülkeyi kurtaranlar sadece dış düşmanla değil içerideki yobaz ve şeriatçı destekçileriyle de mücadele etmiş ve İngilizlerle işbirliği yapan padişah ve halifeyi de ait oldukları yerlere göndermişlerdir. Osmanlıcılık özlemi içerisinde tutuşarak ülkemizi bir din devleti haline getirmek isteyenler amaçlarına dün olduğu gibi bugünde ulaşamayacaktır. Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz bir an önce görevden alınmalı ve hakkında gereken yasal işlemler başlatılmalıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır"şeklinde konuştu.

 “SAYIN VALİMİZ NİYE SESSİZLİĞİNİ KORUYOR?”

Karsu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bir sözüm de Sayın Valimiz Aydın Baruş’a olacaktır. Sayın Valimiz Cuma gününden beri sessizliğini korumaktadır. Bu konuda kendisinin ne düşündüğünü ve hangi yaptırımlarda bulunacağını bir an önce öğrenmek istiyoruz. Zira kendisi Laik Cumhuriyetin bir valisidir. Cumhuriyet devrimlerini anlatan 10.Yıl Marşına karşı takınılan bu tavra karşı kendisinin nasıl bir tutum alacağı hayati bir önem arz etmektedir.”          

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan KUDAL
Hasan KUDAL - 4 yıl Önce

vali beyin haberi olmadan basin açiklamasi bile yapamayan bir müdür...vali neden konuşsun ki.

SIRADAKİ HABER

banner128