banner120

Karsu'dan Cumhuriyet Sevdalılarına Teşekkür

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Salı günü gerçekleştirdikleri protesto gösterisinin ülke çapında geniş bir yankı uyandırdığını vurgulayarak eyleme katılan ve destek verenlere teşekkür etti.

Karsu'dan  Cumhuriyet Sevdalılarına Teşekkür

Haber: Kasım ŞAHİN

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Salı günü ilimize gelerek CHP Bolu İl ve İlçe Örgütlerinin protesto gösterisine destek veren   34 Milletvekiline, telefonla arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcılarına, bizzat eyleme gelerek destek veren Bolu Örgütü sorumlusu Canan Kaftancıoğlu ile Parti Meclisi üyelerine, Çevre İl ve İlçelerden gelerek eyleme bizzat destek veren ve telefonla arayan il ve ilçe başkanlarına, il ve ilçe belediye başkanları ile eyleme destek veren tüm Bolu halkı ile  Cumhuriyet Sevdalılarına  ayrı ayrı teşekkür etti. 10.Yıl Marşının, Kemalist Devrimlerin Türkiye’de geldiği aşamayı en iyi anlatan marş olduğunu vurgulayan Karsu; "10. Yıl Marşı Milli bir ideolojiyi temsil eder. 10.Yıl Marşı ile sorunları olanlar yapılan protesto gösterileri ile en iyi cevabı almışlardır. Şimdi hakkında inceleme başlatılan İl milli eğitim müdürü hakkında soruşturma açılmasını bekliyorum. Temennim o kişinin bir an önce İl Milli eğitim müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmasıdır.” Dedi.

Salı günü Bolu’ya gelerek Bolu Valiliği önünde konuşan Muharrem İnce’nin baştan sona doğru ifadeler kullandığını vurgulayan Karsu; “ Sayın İnce orada sadece gerçekleri söyledi. Şov’u Muhammed Ali’nin cenazesine trilyonlar harcayarak gidenler yapmıştır”  Biçiminde konuştu.

Partilerinin hükümetin sağlayamadığı sosyal barış için seferber olduğuna dikkat çeken Karsu; “ Partimiz, Sayın Genel Başkanımızın çabaları sonucunda özellikle Doğu ve Güneydoğu’da büyük bir barışma hareketi başlattı. AKP’nin uzantıları bunu hissettikleri için partimize akla hayale gelmeyecek iftiralarla saldırmaya başladılar. CHP, Doğu ve Güneydoğu’da sosyal barışı temin edebilecek tek partidir. CHP’nin kurucu felsefesinde bunlar vardır. Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda kalemiz haline gelen Doğu ve Güneydoğu illerinde bugün yeniden Sosyal barışı sağlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Ak Troller ise yaydıkları düzmece iftiralarla akılları sıra partimizin itibarını zedelemeye çalışıyorlar. Kendi kazdıkları kuyuya kendilerinin düşeceğini söylemek için kâhin olmaya gerek yoktur” dedi.

Habur Sınır Kapısında PKK Militanlarını törenle karşılayanların bugün milliyetçilik yarışına girdiğini kaydeden Karsu; "AKP hükümetinin özellikle 7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra uyguladığı politikalar ülkemizi bir yangın yerine çevirmiştir. Doğu ve Güneydoğu’da insanlarımız nefes alamaz hale gelmiştir. Hükümetin ortaya koyduğu politikalarla o topraklara barışı getirmesi imkânsız bir hale gelmiştir. Bugün yüzlerce  askerimiz şehit olmakta, vatandaşlarımız doğup büyüdükleri toprakları terk etmek zorunda kalmışlardır. Bunun sorumlusu AKP hükümeti değil de nedir? diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyetinin tüm etmenleriyle bir bütün olduğunun altını çizen Karsu; “ Ülkemiz, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak yani tüm etnik kökenlerden gelen insanlarıyla bir bütündür.  Doğu ve Güneydoğu’nun olmadığı bir Türkiye Cumhuriyeti eksik bir ülkedir. Bu yüzden özlenen sosyal barışı sağlayacak olan tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi. Sivas, Çorum ve Maraş katliamlarını unutmadıklarını vurgulayan Karsu; “ O yüzden, çamur at izi kalsın mantığı ile partimizin Doğu ve Güneydoğu’da yükselen popülaritesini gölgeleyemezler. Bu tür katliamların yaşanmamasını istiyorsak tek çare Cumhuriyet Halk Partisidir. PKK ile yaptıkları pazarlık sonrasında ülkemizdeki devlet kurumlarından T.C. ibaresini kaldıranlar şimdi bir milli mücadele verdiklerini ifade ederek kendilerini gülünç bir duruma düşürüyorlar” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124