KARSU’DAN ERCOŞKUN’A SİTEM CHP’Lİ BELEDİYELER MUHATAP ALINMIYOR MU?

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu CHP’li belediyelere personel verilmediğini söyleyerek AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a yüklendi. Karsu, Ercoşkun’un sözünde durmadığını belirtti.

KARSU’DAN ERCOŞKUN’A SİTEM CHP’Lİ BELEDİYELER MUHATAP ALINMIYOR MU?

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz günlerde AKP milletvekili Ali Ercoşkun İŞKUR’a kayıtlı 250 kişinin Bolu’daki tüm belediyelerde istihdam edileceğini açıklamıştı. Alımı yapılan personellerin sadece AKP’li belediyelere verildiğini söyleyen CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; “
270 personele yalnızca AKP'li belediyelerde iş verilmiş, AKP'li belediye başkanının olmadığı belediyelerde istihdam edilmemişlerdir. Ali Ercoşkun bu sözü verirken tarafsız davranılacağının sözünü vermiş, AKP'li olan ve olmayan belediyeler arasında ayrım gözetilmeyeceğini söylemişti. Bu sözün unutulması bizleri üzdü. Yurttaşların "bu bize oy verdi, bu vermedi" şeklinde ayrıştırılması sosyal devlete aykırıdır. Tüm yurttaşlar eşit haklara sahiptir. Ali Ercoşkun da bu doğrultuda söz vermişti” dedi.

HALKA BÖYLE Mİ HİZMET EDİYORLAR

Mengen Belediye Başkanımız Turhan Bulut iki hafta önce bir açıklama yaptı, üzüntüsünü dile getirdi. Ancak AKP'li vekilden bir cevap gelmedi. CHP'li belediyeler muhatap alınmıyor mu? Halkın CHP'yi seçtiği ilçelerde halka muamele böyle mi olacak? Bu AKP'nin bir cezalandırma yöntemi mi? Halktan vergi alırken de bu ayrım gözetiliyor mu?

Biz bu soruların cevabını istiyoruz. Bize göre Mengen'de yaşayan Ali ile Gerede'de yaşayan Ahmet arasında fark yoktur. İkisi de halktır, ikisi de başımızın tacıdır. Ahmet'e verdiğimiz sözü tutup Ali'ye "sen bana oy vermedin, sana iş yok" dersek bize yakışmaz. Bunu AKP'li Ercoşkun kendisine yakıştırabiliyor mu? Bu tarih öncesi siyasilerin takınacağı bir tavırdır. Halka böyle mi hizmet ediyorlar?

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128