Karsu’dan Ercoşkun’a tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalar yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’dan sert açıklama geldi.

Karsu’dan Ercoşkun’a tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a sert tepki gösterdi. Karsu; Kendisi bilinçli olarak yanlış bilgi vererek halkımızın zekası ile dalga geçmeye çalışmaktadır” dedi.

Haber: Semih BAYKAL

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu yaptığı açıklamada ilk olarak şunları söyledi;Siyasi partiler adına açıklama yapan kişiler bilmelidirler ki söyledikleri veya yazdıkları her cümle tarihi bir belgedir. Bu belgeler günümüzde ve gelecekte siyasi partilerin inanırlılığını, dürüstlüğünü, samimiyetini kanıtlar. AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un geçtiğimiz günlerde partimizle ilgili sarf ettiği sözler ya bilgisizliğinden kaynaklanmaktadır ya da kendisi bilinçli olarak yanlış bilgi vererek halkımızın zekası ile dalga geçmeye çalışmaktadır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, demokratik parlamenter sistemin önünü açan CHP, tüzüğüne uygun olarak kongrelerini, kurultayını demokratik teamüllere uygun gerçekleştiren Türkiye’deki yegane siyasi partidir” diye söyledi.

“PARTİMİZİN YÖNETİMİNE DİL UZATMASI ABESLE İŞTİGAL ETMEKTİR”

Karsu, açıklamasının devamında şunları ifade etti; “Sayın milletvekilinin yapmış olduğu açıklamadan anlaşılıyor ki genel başkanımızın sözlerine karşı kendisini tepki vermek zorunda hissetmiş. İlçe Kongrelerinde bile ikinci bir aday çıkmasına tahammül edemeyen bir siyasi partiye mensup olan bir siyasetçinin partimizin yönetimine dil uzatması abesle iştigal etmektir” diye ifade etti.

“SAYIN VEKİLİN CHP HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Son olarak Karsu; “ CHP’nin ülkemiz adına siyasi başarılarla dolu tarihi ve bu tarihin oluşmasına sebep olan liderlerinin yürüttükleri demokrasi mücadelesi bugün ülkemizi yöneten siyasi iktidarın bütün karalama politikalarına rağmen halkımız tarafından gayet iyi bilinmektedir. İnanıyorum ki; CHP’nin kaybettiği ilk seçimden sonra ‘Paşam sen emret, biz seçimleri derhal iptal edip, yenileyelim’ diyen generalleri ‘Bu mağlubiyet benim en büyük galibiyetimdir. Türkiye’ye demokrasi gelecektir’ diye yanıtlayan partimizin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü ile 7 Haziran seçimlerini içine sindiremeyip ülkemizi kan gölüne çeviren ve halkımızı açık açık tehdit eden AKP zihniyeti arasındaki somut farkı tarih yazacaktır. Sayın vekilin Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı söylediği sözlerin gerçeği yansıtmadığını, yansıtsaydı AKP diye bir siyasi partinin olmayacağını ve doğal olarak AKP’li Milletvekili Ali Ercoşkun’un da olamayacağı açıktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
RUŞENALİ
RUŞENALİ - 5 yıl Önce

sizler anca birvatan haini siniz atatürk yaşasaydı suanda hükümetin yaptiğini yapardı ama sizler savaş çiksa tayip gitsin kendisi savaşsin dersiniz ülkeyi terk edersiniz sizin ne olduğunuzu millette iyibiliyor sizleri putin bekliyor

levent. altindağ
levent. altindağ - 5 yıl Önce

beyentim cokguzel yazinicinteşekurederim.
yaztiginyaziicin

SIRADAKİ HABER

banner128