Karsu’dan Hükümete veryansın…

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP üyesi Avukat Özaydın Çetin’in CHP Bolu Milletvekilliği aday adaylığı için yaptığı basın toplantısında söz alarak hükümete veryansın etti. Karsu, “. Bolu’da üç milletvekili alacağız. Her şey bitecek. Bu sefalet bitecek bu ihanet bitecek. Her şey yerine, tabutlar yerine girecek. O kahraman insanların tabutları yine yerlerine o güzel mekânlarına gidecekler. Bizi yönetenler orayı bombalamış olsalar da biz orayı kendi vatanımız olarak kabul ediyoruz. Zaten bizim vatanımızdı. Yurt dışında tek vatanımız orasıydı. Orayı bombaladılar. Ülkesini seven vatandaşını seven ecdadını seven ecdadını bombalar mı? Ecdadını bombalayan insan bence insan değildir” diye konuştu.

Karsu’dan Hükümete veryansın…
Haber: Kasım ŞAHİN

Karsu konuşmasında şunları söyledi; Ülkeden ülkeye cesetlerin gizli kaçırıldığı günlerde ülkemizin parça parça edildiği günlerde adaylığını ilan eden arkadaşlarımı canı yürekten kutluyorum. İnce uzun bir yolda yürüdükleri bu yolda kendilerine başarılar diliyorum. Görevde kaldığım müddetçe tüm arkadaşlarıma eşit ve güzel günler vaat ediyorum. Hiç kimseye hiçbir şekilde taraf tutmadan il başkanlığı yapmayı düşünüyorum. Bunları size bugünden ilan etmeyi kendime bir görev akdettim. Hepinize saygılar sunuyorum arkadaşlar.

 Sayın Milletvekilimiz Tanju Özcan Bey ağır bir görev üstlenmiştir. Çıkacak antiemperyalist ve emperyalistlerin mecbur bıraktığı bizim ülkemizi yöneten insanlarında onların uşağı olduğu bir dönemde bir yasa çıkarmak üzereler. Bu yasaların önlenmesi konusunda milletvekillerimize büyük görevler düşmektedir. Aynı zamanda bu görevler sizlerin de bir parçası olarak bunları gözden geçirmeniz her adımda protesto etmemiz gerekmektedir.  Sayın milletvekilim bu toplantıya gelemeyecekleri için bir metin gönderdi.

“sayın il başkanım değerli partililerim Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çok yoğun bir gündem olduğu malumunuzdur. Parti genel merkezimiz tarafından yoğun genel kurul gündemi dolayısıyla Ankara’da kalmamız istenmektedir. Sayın Özaydın Çetin’in aday adaylığı açıklamasında bulunamıyorum. Kendisine çıktığı adaylık yolunda başarılar diliyorum.”

Biz mecliste olmayabiliriz. Düşünün bir kere İnönü mecliste 30 kişi ile demokrat partiye karşı büyük mücadele vermişti. O zaman iktidarda değildi ama iktidardaydı. O felsefe cumhuriyetin kuruluş felsefesi yine o cumhuriyetin anayasasında kayıtlıydı. Şimdi onunla uzun yıllardır uğraşıyorlar ama yıkamıyorlar. Mustafa Kemal’in büyüklüğü burada belli olmaktadır. İki türbeyi belli bir noktadan belli bir noktaya gece yarısı kahraman dünyanın ikinci gücü Türk ordusu maalesef bugünkü yönetimlerin sayesinde kuşa dönmüş vaziyettedirler. Gece kaçırmaktadırlar İki boş tabutu. Eğer kahramanlık isteyen varsa Çanakkale’ye baksınlar, Sakarya’ya baksınlar, Dumlupınar’a baksınlar o zaman her şeyi göreceklerdir. Mustafa Kemal Karşılarında dikilecektir. Siz hepiniz birer Mustafa Kemal’siniz.  Mustafa Kemal’ler bir ölür bin dirilir. Biz mecliste olsak da olmasak da üç olsak da beş olsak da bin olsak da dört bin olsak da biz o ideallerin insanıyız. Biz Mustafa Kemal’iz. Siz Mustafa Kemallersiniz.  Onun için ona buna bakmayıp yola devam edeceğiz. Bolu’da üç milletvekili alacağız. Her şey bitecek. Bu sefalet bitecek bu ihanet bitecek. Her şey yerine, tabutlar yerine girecek.  O kahraman insanların tabutları yine yerlerine o güzel mekânlarına gidecekler. Bizi yönetenler orayı bombalamış olsalar da biz orayı kendi vatanımız olarak kabul ediyoruz. Zaten bizim vatanımızdı. Yurt dışında tek vatanımız orasıydı. Orayı bombaladılar. Ülkesini seven vatandaşını seven ecdadını seven ecdadını bombalar mı? Ecdadını bombalayan insan bence insan değildir.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2015, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128