Karsu’dan şehitlerimiz için başsağlığı

CHP Bolu İl Başkanı H. Kazım Karsu Yüksekova’da üç askerimizin, arkalarından yaklaşan yüzü maskeli teröristlerin silahlı saldırısı sonucunda şehit edilmesi ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı. “Cumartesi günü saat 16.00’da havanın bile kararmasını beklemeden Hakkari'nin Yüksekova İlçesi’nde düzenlenen silahlı saldırı ile 1 uzman çavuşumuz ile 2 askerimiz caddenin tam ortasında şehit edilmiştir. Askerimize karşı yüzleri maskeli teröristler tarafından, arkadan yaklaşarak haince yapıla bu saldırıyı kınıyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

 Karsu’dan şehitlerimiz için başsağlığı

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Karsu sözlerine şu şekilde devam etti " AKP hükümetleri açılım politikaları ile teröristleri şehir merkezlerine indirmiş ve gündüz gözü ile kanlı eylemleri yapabilir hale getirmiştir.  AKP hükümetleri ülkemizin bu bölgesinde yaşanan sorunları çözmek için kanlı, silahlı, terör eylemlerine karışmış unsurlarla masaya oturmuş, bu unsurları ülkemizin bu bölgesinde yaşayan insanlarımızın tek siyasi temsilcisi olarak kabul etmiştir. Bu durumdan hareketle terör örgütü bölgede istediği gibi hareket etmekte ve hükümete özellikle seçim süreçlerinde şantaj yapmaktadır.

 

Bugün Ortadoğu bataklığında büyük bir satranç oyunu sürmektedir ve bu oyunda Türkiye adına hamleler yapan Cumhurbaşkanı ve başbakan hem ülke içerisinde hem de ülke dışında terör örgütleriyle ilişki kurmaktan çekinmemektedir. Bu durum Türkiye’yi bataklığın içerisine doğru çekmekte ve olaylar masum Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çok kanlı bedeller ödetecek yöne doğru gitmektedir. CHP olarak biz vatandaşlarımızın zarar görmesinden büyük endişe duymaktayız ve acilen hem yurt içinde hem de yurt dışında yasal ve uluslararası hukuka uygun unsurlarla barışçı politikaların izlenmesini talep ediyoruz. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Yurta sulh cihanda sulh” anlayışını benimseyen Türk ulusunu terör eylemleri ile baskı altına almaya çalışan ve buna göz yumanlar şunu unutmamalıdırlar; Türk ulusu geçmişte olduğu gibi gelecekte de bağımsızlığına, toprak bütünlüğüne kast eden unsurların planlarını bozabilecek güç ve kudrete sahiptir.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128