Kartalkaya’ya kar geldi

Uzun süredir kar ve yağmura hasret kalan ilimizin 2200 rakımlı Kartalkaya Kayak merkezinde kar yağışı başladı. Kuraklıktan adeta kırılan il merkezi ve tüm ilçelerimizde ise hala yeterli yağış yok.

Kartalkaya’ya kar geldi


Haber:Erdal Tanrıverdi

Yağış ve buzlanma nedeniyle yolda kalan sürücüler, araçlarının lastiklerine zincir takarak yollarına devam etti. Yeterli yağış olmadığı için sezonun geç açıldığı ve bazı pistlerin kapalı tutulduğu Kartalkaya'da kar yağışı başladı. Kar yağışı, kayak merkezinde bulunan işletmecilerin yüzünü güldürdü. Pistlerde yapay karla birlikte kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Konaklamak için merkeze gelen yerli ve yabancı tatilciler, kayak ve snowboard yaparak keyifli vakit geçirdi. Bazı tatilciler ise kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yolda kaldı. Sürücüler, araçlarının lastiklerine zincir takarak yollarına devam etti.

Kayak merkezinde bulunan Dorukkaya ve Kaya Palazzo otellerinin genel müdürü Yusuf Avcı, sabah başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışını sevinçle karşıladıklarını söyledi. Yeterli kar yağışı olmadığı için sezonu geç açmak zorunda kaldıklarını anlatan Avcı, "Bugün etkili olan kar yağışıyla merkeze ilginin artacağını düşünüyorum" dedi.

Avcı, meteorolojiden aldıkları bilgiye göre, kar yağışının hafta boyunca sürmesini beklediklerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128