Kartlar PTT’den göndermesi Sevgiliden

Haber; Ziya Eren   Bolu PTT Başmüdürü Sami Arlı PTT tarafından 14 Şubat sevgililer günü için ücretsiz olarak hazırlanan kartları basın mensuplarına tanıtarak bu kartların PTT şubelerinden 50 kuruş...

Kartlar PTT’den göndermesi Sevgiliden

Haber; Ziya Eren

 

Bolu PTT Başmüdürü Sami Arlı PTT tarafından 14 Şubat sevgililer günü için ücretsiz olarak hazırlanan kartları basın mensuplarına tanıtarak bu kartların PTT şubelerinden 50 kuruş gibi sembolik bir rakama gönderilebileceğini söyledi.

 

Bolu PTT Başmüdürü Sami Arlı yaptığı basın açıklamasında ilk olarak organ bağışı kampanyası hakkında bilgi verdi. Arlı “PTT genel müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, her ayın ilk haftasının Cuma günleri PTT iş yerlerindeki Organ Bağışı Kampanyasıyla ilgili stantlarımız açılmıştır. Sağlık İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin organize ettiği PTT il merkezimizde stant hizmete verilmiştir. Bu hizmeti vermemizin amacı sağlık hizmetlerini tanıtmanın yanı sıra organ bağışıyla ilgili de vatandaşlarımıza bilgi vermektir.” Dedi.

 

14 Şubat’ta sevdiklerimizi unutmayalım

 

Sami Arlı, yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Günü hakkında da açıklama yaparak “Halkımıza mektup ve kart yazma alışkanlığını yeniden kazandırma amacıyla 14 Şubat Sevgililer Günü vesilesiyle PTT tarafından bastırılan ve ilimize gönderilen 2150 adet posta kartı PTT merkezlerimizde halkımıza verilmek üzere sunuma hazırdır. Bu kartların 900 adedi il merkezimizde 1250 adedi ilçe merkezlerinde sergilenmiştir. Gün 14 Şubat Sevgililer Günü ancak bu gün sevdiklerinizin günü olmalıdır.” Şeklinde konuşan Arlı 14 Şubat’ta sevdiklerimizi de unutmayalım çağrısı yaptı. Kartların gönderimi hakkında da bilgi veren Arlı “Kartlarımız Ptt merkezlerinden ücretsiz temin edilmekte. Tebrik olarak gönderildiğinde, kayıtlı posta gönderisi sınıfına girmesi nedeniyle Bolu ili içinde 50 Krş, Yurt İçinde 1.75 Krş’tur. Ancak posta kartı gönderilmesi durumunda ‘üzerine basarak söylüyorum’ basılı kâğıt olarak kabul edeceğiz ve gönderimler 50 Krş’tan sağlanacaktır.” Diye konuştu.

 

Arlı Pttcell hakkında bilgiler verdi

 

Son olarak da hizmete sunulan Pttcell hakkında bilgiler veren Arlı, uygulamanın Ülke çapında pilot olarak 200 bölgede uygulandığını ve bu bölgelerin içinde Bolu’nun da yer aldığını söyledi. Arlı “PTT, özel bir operatörün alt yapısı ve iş birliği sayesinde Mobil telefon hizmetinde de sahaya inmiştir. Pttcell hizmetimiz bugün itibariyle Bolu ili de birlikte olmak üzere 200 il ve ilçe merkezinde başlamıştır. PTT bu hizmet sayesinde 1995 yılında kaybettiği “T”yi yeniden kazanmıştır. Pttcell ile 4517 PTT şubemizde mobil telefon hizmeti verilmeye başlanmıştır. Aktarma, Tl yükleme, fatura ödeme gibi hizmetler de PTT il ve ilçe merkezlerinde verilmeye başlanmıştır. Bu hizmetle PTT kaybettiği “T”yi yeniden kazandığı için biz PTT çalışanları bu kazanımın haklı gururunu yaşıyoruz.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124