Kaseinov, Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti

TÜRKSOY Genel Sekteri Düsen Kaseinov, Bolu Köroğlu Parkı’na yapılacak Köroğlu Heykeli ve Müze ile ilgili açılacak yarışma konusunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti.

Kaseinov, Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette Bolu Köroğlu Parkı’na yapılacak Köroğlu Heykeli ve Müze ile ilgili açılacak yarışma ele alındı.

TÜRKSOY heyetinin ziyaretine Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’un yanısıra TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş, TÜRKSOY Uzmanı Timur Davletov, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Atanas Karaçoban da katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert’in de hazır bulunduğu ziyarette TÜRKSOY’un öncülüğünde ve kontrolünde Köroğlu Parkı’na yapılacak Köroğlu Heykeli ve Köroğlu Müzesi için açılacak yarışma konusunda ortak görüşe varıldı.

 Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi olarak Köroğlu adına yapılacak parkına özel önem verdiklerini belirterek,“ Köroğlu ile ilgili tüm hikayeleri ve anlatılanları inceleyip, yapacağımız parkta Köroğlu kültürünü bütünüyle yansıtmak istiyoruz. Parkta Türki Cumhuriyetlerde anlatılan Köroğlu’na ilişkin şeyler de olacak. Böylece tüm Türki Cumhuriyetleri kapsayacak kardeşlik sembolü bir park olacak. Ayrıca Köroğlu’nun dev bir heykelinin yapımı içinde Türkiye’deki veya özellikle yurtdışında Heykeltraşlara ulaşabilmemiz çok önemli. Bu konuda TÜRKSOY’un rehberliğinde bu çalışmaları yürüteceğiz” dedi.

Bunun üzerine yarışmanın duyurulması amacıyla Ankara’da Bolu Belediyesi ve TÜRKSOY tarafından ortak bir basın toplantısı yapılacak. Basın toplantısı 21 Ocak 2016 Perşembe günü saat 11.00’ da  Ankara’da gerçekleşecek. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128