Katil Zanlısı olayı soğukkanlılıkla anlattı

26 Ekim 2015 günü eski karısının sevgilisini iki yerinden bıçaklayarak öldüren Dursun Alp Kasten Adam Öldürme suçuyla hakim karşısına çıktı.Alp’inin olayı soğukkanlılıkla anlatması ise gözlerden kaçmadı.

Katil Zanlısı olayı soğukkanlılıkla anlattı

Haber: Semih BAYKAL
İl Özel İdaresi'nde atölyede motor ustası olarak görev yapan 46 yaşındaki Vehbi Alkan 26 Ekim 2015 tarihinde Sağlık Mahallesinde sevgilisinin eski kocası Dursun Alp tarafından iki yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Dün Bolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde bu cinayetin ilk duruşması görüldü. Duruşmaya Kasten Adam Öldürme Suçundan Dursun Alp tutuklu olarak katıldı. Ayrıca duruşmaya Dursun Alp’in eski karısı ve çocukları M.A ve S.A.’da tanık olarak katıldı.

KENDİMİ KORUMAK İÇİN BIÇAKLADIM

Duruşmada ilk olarak Mahkeme Başkanı Sanık Dursun Alp’in savunmasını aldı. Bodrum aşçılık yaptığını ve izinli günlerinde Bolu’ya geldiğini söyleyen Alp, çocuklarını da mahkeme kararı gereği Cuma Günün den Pazar gününe kadar gördüğünü de açıkladı. Alp savunmasında şunları ifade etti; “Olay günü her zaman olduğu gibi çocuklarımı annelerine teslim etmek için eve götürdüm. O sırada küçük oğlum evin kapısını açtı ve eski karımla rahmetli Vehmi’yi kapının karşısındaki çekyatta yatarken gördüm. O anda direk görmemeleri için çocuklarımı yanıma çağırdım. Bu sırada benim sesimi duyan Vehbi bana bir şeyler söyleyerek üzerime doğru geldi ve beni yakamdan tutarak içeri çekti. Bu şekilde boğuşmaya başladık. Benden çok güçlüydü, bana yumruk attı ve ağzımdan, burnumdan kan geldi. O sırada mesleğim gereği yanımda taşıdığım bıçak elime geldi. Bende kendimi korumak amaçlı bıçağı Vehbi’ye doğrulttum ve evden gitmesini söyledim. Ardından Vehbi evden çıkarken geri döndü ve kapının yanındaki lavabo da ellerini yıkayacağını söyledi. Ama ellerini yıkamaktan vazgeçerek bana küfür etti ve üzerime tekrar saldırdı. Ben de o anda şurubu kaybettim ve bıçakladığımı fark etmedim. Sonra Vehbi’nin dışarıya çıktığını fark ettim. Arkasından yetişerek hastaneye gitmesini söyledim. Daha sonra da tekrar eve döndüm ve 155’i arayarak teslim oldum” diye ifade etti. Ayrıca Alp, eski karısının Vehbi’yle olan ilişkisini çocuklarından olay gününden 15-20 gün önce öğrendiğini söyledi.

DUYGUSAL BİR BAĞIMIZ VARDI

Duruşmaya tanık olarak katılan Alp’in eski eşi U.Y. ifadesinde Vehbi Alkan’ın evli olduğunu bildiğini, birbirlerinin arasında da duygusal bir bağ olduğunu söyledi. Ayrıca U.Y. olay gününü anlatırken göz yaşlarına hakim olamadı. U.Y. ifadesinde şunları söyledi; “Olay günü ben gece vardiyasında döndüğüm için yorgundum ve uyumuştum. Daha sonra uyandığım da çocuklarımı aradım ve eve ne zaman geleceklerini sordum. O sırada Dursun çocukların elinden telefonu aldı ve benimle görüşmek istediğini söyledi. Bende asla görüşmek istemediğimi söyleyerek telefonu kapattım ve bir daha araması için de telefonu tamamen kapattım. Telefonu kapattıktan sonra da tekrar uykuya daldım. Bir süre uyuduktan sonra kapı çaldı ve Vehbi eve geldi. Bende onu içeriye aldım ve çay ikram ettim. Daha sonra Vehbi’ye çok uykum olduğunu söyleyerek uykuya daldım. Oda yan kanepeye oturup çay içmeye devam etti. Bir süre sonra kapının açılma seni duydum ve küçük oğlumu kapı da gördüm. Ardından da Dursun bir anda içeriye girdi ve Vehbi’ye saldırdı. Bende direk çocuklarıma dışarı çıkmaları ve aşağı da oturan kuzenimin yanına gitmelerini söyledim. Bende başka bir odaya girerek sakladım. Onlar boğuşma sırasında oturma odasının kapısını kapattılar ve boğuşmaya devam ettiler. Ancak ben olayı görmedim sadece seslerini duydum. Son olarak Vehbi’nin bıçağa bana soktun dediğini duydum. Bir süre sonra evde bir sessizlik oldu. Bende sakladığım yerden çıktım ve kimsenin olmadığını gördüm. Direk dışarı baktım ve Vehbi’nin hastaneye gittiğini gördüm” diye ifade etti. U.Y. ifadesinin devamında Dursun Alp’in çocukları hiçbir zaman eve bırakmadığını söyledi. Genel de çocukları, Muhtarlığın oraya ya da parka bıraktığını da söyledi.

ÖNCE’DEN EVE GELİP KALIYORDU

Mahkeme Başkanı U.Y. ifadesinin ardından oğulları M.A ve S.A’nın ifadesini aldı. Çocuklar ifadelerinde Vehbi’nin önceden eve gelip kaldığını söyledi. Daha sonra olay gününü anlatan çocuklar, olay günü kadar Babalarının yanında bıçak görmediklerini ve babalarına bu bıçağı ne yapacağını da sorduklarını söyledi. Babalarının ise bu bıçağı biletmek için yanında getirdiğini söylediğini ifade ettiler. Ayrıca o güne kadar babalarının kendilerini eve kadar bırakmadığını da söylediler. Olay anında ise annelerinin kendilerini aşağıya gönderdiğini de söyleyen çocuklar bu yüzden olayı görmediklerini ifade ettiler.

KARAR 17 MARTTA

Hakim tüm savunmaların ardından tüm delillerin araştırılıp incelenmesine, ilk duruşmaya katılamayan mağdurlarında bir dahaki duruşmaya gelmesine karar verdi ve duruşmayı 17 Mart tarihine erteledi. Ayrıca Sanık Dursun Alp’inde tutukluluk haline devamına karar verdi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128