banner120

Katil zanlısı Sincan’da

Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu’nu hunharca öldürdükten sonra tutuklanan ancak bir gece bile cezaevinde kalmadan İstanbul Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne tedavi için sevki isteyen bir ay boyunca burada kalan katil zanlısı Ayşe Kalkan tedavisinin sona ermesinin ardından 31 Temmuz 2014 tarihinde can güvenli nedeniyle Ankara Sincan F Tipi Yüksek Güvenlikli Kadın Tutukevine sevk edildiği öğrenildi.

 Katil zanlısı Sincan’da

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu Olay Gazetesi olarak Bigem Çubukçuoğlu’nun hunharca öldürülmesinin ardından bütün gelişmeleri tüm gerçeklikleriyle takip etmeye devam ediyoruz. Halkımızı bilgilendirmek adına yaptığımız araştırmada katil zanlısı olan ve psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen katil zanlısı Ayşe Kalkan’ın 4 gün önce İstanbul Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bir ay boyunca tedavi gördükten sonra doktorlar tarafından taburcu edildi. Ancak, cinayet suçundan tutuklu olan cani katil zanlısı jandarma tarafından hemen hastanede kelepçelenerek yeniden gözetim altına alındı.

İstanbul Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin raporunun Bolu Savcılığına intikal ettirilmesinin ardından Savcılık Bigem Çubukçuoğlu’nun katil zanlısı Ayşe Kalkan’ın tutukluğunun hem can güvenliği açısından hem de talep üzerine  Ankara Sincan F Tipi Yüksek Güvenlikli Kadın Tutukevine sevkine karar verildi. Katil zanlısı 31 Temmuz 2014 tarihinden itibaren bu cezaevinde tutuklu bulunuyor. Ayrıca, Kalkan’ın Sincan’daki cezaevinden 18 Eylül 2014 tarihinde Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk yargılaması yapılacak ve zanlı Bolu’ya gelmeyerek tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemiyle görüntülü olarak Bolu’daki hakime savunmasını yapacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe arslan
ayşe arslan - 7 yıl Önce

ruh hastalığı 1 ayda tedavi olmaz. bu bayan hastenede iyi tedavi olsun. yoksa maazallah yine aynı sorun yaşanır.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124