Katliamın yıl dönümü!!!

CHP Bolu Gençlik kolları İl Başkanı Eda Bayraktan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Bugün aslında bir katliamın yıl dönümü” diye konuştu.

 Katliamın yıl dönümü!!!

Bayraktar açıklamasının devamında; Temel hak ve özgürlüklerin bekçisi ABD'nin hakkını arayan kadın işçileri yanarak ölmeye mahkum ettiği gün bugün. Bir utanç hatırası. Bugün kadınlara gül verip onları gülümsetmenin değil, hayatın içinde oynadıkları rolün farkında olmanın lüzumlu olduğu bir gün. Yani diyorum ki "beyler; kadınlar çok önemlidir." Bir toplumu doğurmak, büyütmek eğitmek, kısaca var etmektir kadın olmak. Sorumluluğu çok, yükü ağırdır. Bir çocuğun aynı anda hem annesi, hem babası, hem arkadaşı, hem öğretmeni, hem doktoru olabilmektir. Kadın olmak, yaşama estetik katabilmektir, dokunduğu her yeri güzelleştirmektir.

Merhametin ve sevginin yeşermesini sağlamaktır. Barışa sağlanan en temiz, en yürekten ve en sağlam katkının temelidir. Direnişin güç kaynağı olmaktır. Erkek egemen toplumlarda, hayatın her alanında erkekten daha fazla emeği olup erkeğin bir adım gerisinde kalmaktır. Hakkını arayamamak, aradığında elde edememektir. Çünkü kadın olmak sesini herkesin duyacağı kadar yükseltememektir. Adaletsiz bir yarışın adalet bulamayan tarafı olmaktır. Temsil hakkı için 'kota' almak zorunda kalmaktır mesela, erkeklerin kendisine öncelik vermesini beklemektir. Velhasıl, kadın olmak başlı başına bir meziyettir. Kadın saygıdeğer bir varlıktır. Bunun idrakinde olan tüm erkeklere teşekkür ediyorum. Ancak kadını emek sömürüsüne, cinsel ve psikolojik sömürüye, şiddete maruz bırakan ham zihniyetten kurtulacağız. Bana göre kadının değerini anlayamamış olmak zavallılıktır. Kadının değerini göstereceğiz. Solunan her mutlu havada kadının nefesi vardır. Dünyayı yaşanabilir hale getirmek için emek veren tüm kadınlarımızın günü kutlu olsun! HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128