Kaya; “Çelik’in, bu tutumunu şiddetle kınıyoruz”

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın açıklaması düzenleyerek, İsrail ile olan ilişkilerin, şartlarının kabul edilmesi halinde normalleşeceğini söylemişti. Bu açıklamasına Saadet Partisi Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Kaya yaptığı yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Kaya; “Çeliğin bu tutumunu şiddetle kınıyoruz! Bu ifadeler ihanetten başka hiçbir anlama gelmemektedir” diye tepki gösterdi.

Kaya; “Çelik’in, bu tutumunu şiddetle kınıyoruz”

Haber: Semih BAYKAL

Saadet Partisi Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Kaya yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti; “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde AKP sözcüsü Ömer Çelik bir basın açıklaması düzenlemiş ve AKP'nin İsrail'e olan hayranlığını bir kez daha dile getirmiştir. Çelik sözlerinde şunları ifade etmiştir; ‘İsrail ile olan ilişkilerimiz, şartlarımız kabul edilirse normalleşecektir. Bizim eleştirimiz İsrail hükümetinedir. Kuşkusuz İsrail devleti ve İsrail halkı bizim dostumuzdur. ‘Çelik’in bu tutumunu şiddetle kınıyoruz! Bu ifadeler ihanetten başka hiçbir anlama gelmemektedir” dedi.

“BİZİM DOSTLARIMIZ 9 KOCA YÜREKLİ MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİDİR”

Kaya açıklamasının devamında Kuran-ı Kerim de yer alan Maide suresinin 51 Ayetiyle devam ederek şunları söyledi; “ Maide süresi 51. ayette Yüce Allah "Ey iman edenler, Yahudiler ve Hıristiyanları dost edinmeyin, onlar birbirinin dostudurlar" diye buyurmuştur. Ömer Çelik’in ve AKP'nin dostu İsrail devleti ve İsrail halkı olabilir ama bizim dostlarımız Siyonist İsrail kurşunlarıyla şehit olan 9 koca yürekli Mavi Marmara şehitleridir. Bu şehitlerden bir tanesi henüz 19 yaşında vücuduna aldığı 5 mermiyle şehit olan Furkan Doğan'dır. Furkan Doğan'ın dostu hiçbir zaman İsrail olmamıştır” diye söyledi.

“FİLİSTİN’DE GAZZE’DE VE MAVİ MARMARA’DA ŞEHİT OLANLARIN HAKKINI ÖDEYEMEZ”

Son olarak Kaya şunları ifade etti; “ Bizde diyoruz ki ey Ömer Çelik, ey AKP yöneticileri bu sözleriniz ve eylemlerinizden sonra 7 sülaleniz alnını secdeden kaldırmasa bile Filistin'de Gazze'de ve Mavi Marmara'da yaşamlarını yitiren şehitlerin hakkını ödeyemezsiniz. Bolu da geçen yıllarda AKP Gençlik Kolları tarafından bir protesto düzenlenmiş bu protestoda İsrail bayrağı yakılmıştı bizler bayrak yakan AKP Gençlik Kollarına mensup kardeşlerimizin bu tutumlarında samimi olduklarını biliyoruz ama mensup oldukları partinin yaptığı yanlışları görmezden gelmemelidirler. Zira Müslüman uyanık olmak zorundadır. Bir yandan İsrail bayrağı yakıp diğer yandan İsrail halkı ile dostuz demek AKP'yi gülünç duruma düşürmektedir. Sözlerimi şu nüshayla sonlandırıyorum; Yıkılsın İsrail enkazını göreyim, Sana dost diyenin yüzüne tüküreceğim” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128