Kaybolan işçi uyurken bulundu

Mudurnu’da ağaç kesmek için gittiği ormanda kaybolan işçi, jandarma ekiplerince kurtarıldı. Keteler köyü Çamurlu mevkisindeki ormanlık alana traktörüyle ağaç kesmeye giden Cemal Karagöllüoğlu'na...

Kaybolan işçi uyurken bulundu

Mudurnu’da ağaç kesmek için gittiği ormanda kaybolan işçi, jandarma ekiplerince kurtarıldı. 

Keteler köyü Çamurlu mevkisindeki ormanlık alana traktörüyle ağaç kesmeye giden Cemal Karagöllüoğlu'na (51) ulaşamayan yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Karagöllüoğlu'nun bulunması için bölgede arama çalışması başlattı. Kayıp işçinin kullandığı traktörü bulan ekipler, araçtaki yastığı köpeklere koklatarak ormanlık alanda iz sürdü. 
 6 saat süren arayışın ardından ekipler, Karagöllüoğlu'nu Çamurlu mevkisinde uyurken buldu. UMKE ekiplerince sağlık kontrolünden geçirilen işçinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. 
Karagöllüoğlu, görevlilere telefonu çekmediği için yüksek bir yere çıkmak istediğini, bu sırada kaybolduğunu belirterek, ''Kaybolduğumu anlayınca hava karardığı için ateş yakarak sabah olmasını bekledim. Bu sırada uyuyakalmışım. Çok şükür, yabani hayvanların saldırısına maruz kalmadım. Beni bulmak için çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128