Kaymakam Erenoğlu ve Kovboy!

Erhan BEYKOZ yazdı...

Kaymakam Erenoğlu ve Kovboy!

Bundan yaklaşık 2 yıl evvel canım ilçemiz Yeniçağa’ya kaymakam ataması yapıldı. Atanan kaymakamın güneydoğuda PKK bölücü terör örgütünün elinde uzun süre kaldığı ve serbest bırakıldıktan sonra sınavda ilk üçe girdiği için istediği yere ataması yapıldığını biliyordum.

İşin içinde devlet menfaati olduğundan, Kaymakam Kenan Erenoğlu’nu bağrımıza bastık.

Elbette kolay değildi yaşadıkları. 19 ay gibi bir süre hainlerin elinde mağarada tutulmak, sonrasında hayata yeniden başlamak her yiğidin karı değildi!

Yeniçağa sessiz, sedasız, bir o kadar da mazlum bir ilçeydi. İçişleri Bakanlığı doğru karar vererek Kaymakam Erenoğlu’nu tedavi amaçlı göndermişti.

Göreve başladığı andan günümüze bütün ilçe halkı Sayın Erenoğlu’na sahip çıkmak için normalin üstünde bir gayret gösterdi. Görev süresinde yaşadıklarıyla yeniden doğuş arasında zaman zaman sıkıntılar yaşadı. Seçilmişlere, atanmışlara karşı yaptığı davranışları anlatmanın anlamı olmayacaktır.

Davranışları şikayete gitse bile, üst makamlar görmezden geldi! Haliyle habercilik görevimiz gereği bizlerde Kaymakam Erenoğlu’nu ayrı bir yerde tutmaya özen duyduk.

Atatürk Devletçiliğine inancım, yaşam tarzım ve inançlarım gereği ile yapılanları hep hoş karşıladım! Her defasında devletin temsilcisi, devlet adamı ve iyi olması halinde gelecekte ülkeye yapacağı hizmetleri olabilir diye düşündüm. Galiba biraz fazla iyi niyet göstermiş olmalıyım ki, “soruşturma süreci” haberimiz sonrası sosyal medyada yazdıklarıyla henüz iyi olmadığına kanaat getirdim. Haliyle yazdıkları ruh halini ele veriyor.

Resmi ilk görev yerinde devlet adını taşıdığı için bu güne kadar yaptıklarına duyarsız kaldıysam, devletime olan sadakatimdendir.

Şahsıma, sahte kovboy, eski mahalle kabadayısı ve yeni modern kovboy demesine sadece gülerim. Ama para karşılığı haber yapan demesi bardağı taşıran son damladır. Bu mesleği 16 yıldır alnımın akı ile yaptım. Beraberinde çok işlerimi kaybettim de, kimsenin bana böyle bir söz söylemesiyle karşılaşmadım. Beni uzun yıllardır birlikte yaşadıklarım, sizi de kısa sürede birlikte çalıştıklarınız ve mecburen yaşamak zorunda olanlar iyi tanır.

Bay Erenoğlu, senin hayatın kadar benim unutmuşluğum var. Sizin gibi yüzlerce bürokratla çalışma şansım oldu. Zaman içinde tartıştığımız, ayrıştığımız, tahammülsüzlükler yaşadık. Bunları yaşarken iki tarafta kırmızıçizgilerine dikkat etti. Diline, eline ve ağzından çıkan sözlere özen gösterdi. Anlaşılan sizin freninizi patlatmışlar!

2 yıldır ilçeye çaktığınız bir tek çiviyi gösterebilir misiniz? Üniversiteye kaç kez gittiniz ve 2 bölümün açılması adına ne yaptınız? Hepsinden geçtim de, turizm elçisi olacak misafir öğrencilerimizin Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine neden katılmadınız?

Devlet adamına bu yaptıkları yakışıyorsa, benim diyecek tek sözüm olamaz.

Uzatmayacağım, belki bu yazıyı size yazdığım için bana büyüklerim kızacaklardır. İşin içine para ile suçlama girince dayanamadım. Yazı için büyüklerimden özür diliyorum.

Erdem Ferdi Fırat’a Şifalar Diliyorum

Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürümüz İnşaat Mühendisi Sayın Fırat tedavi altında. Tedavisi Hacettepe Tıp Fakültesinde süren Sayın Fırat’a acil şifalar diliyorum. Çalışkanlığı, yardımseverliği, dürüstlüğü ve hayat dolu kişiliği ile tanınan Sayın Fırat hepimizden dua bekliyor. Daha evvel yazdığım bir köşe yazısında kendisinden bahsettiğim torpilli konusunda yanlış yazdığımı anladım. Beni bağışlamasını, hakkını helal etmesini isterim. Tamamı alın teri, bilgi, beceri ve dürüstlükle makamda olan Ferdi Fırat, diğer yazılanların arasında yazıya dahil edilmiştir. Dualarım Erdem Ferdi Fırat’a içindir.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
didem elfaz
didem elfaz - 4 yıl Önce

yaşadığı inanılmaz zor olaya rağmen türkiye ikincisi olarak derece yaparak kendi isteğiyle yalnızca derece grubuna tanınan seçme hakkıyla kuraya girmeden yeniçağayı seçmiştir, dinlemek yerine çalışmayı seçen risk almaktan korkmayan 20 yıldır tartışılan yeniçağa gölünün temizliğini ve çevre düzenini yaptığı ramsar projesi ile bedavaya getiren türkiyede yapılmış ilçe çapında en büyük etkinlikle yeniçağa dünyaya tanıtan , 10 yıldır taşınamayan eskiçağa köyünü taşınması projesini hazırlayan kaymakam erenoğlu hakkında konuşurken besmele çek..

Yeniçağa abdullah erhan
Yeniçağa abdullah erhan - 4 yıl Önce

evet erkan beykoz içişleri bakanlığı doğru karar vererek sen ve senin gibi hastaları tedavi amaçlı göndermiş....

SIRADAKİ HABER