Kaymakam Erenoğlu’nu Alkışlıyoruz

Erhan BEYKOZ yazdı...

Kaymakam Erenoğlu’nu Alkışlıyoruz

İlçelerimizin en üst yöneticisi kuşkusuz kaymakamlardır. 2000 üzerinde ilçemizde görev yapan kaymakamlarımız, çoğu yerde geçici olmalarına karşılık, gittikleri yerlerde iz bırakırlar yada unutulur giderler!

Devlet memurunun asli görevleri arasında olan, yasalar ve kanunlar çerçevesinde çalışmaktır. Bunun adını ne koyarsanız koyun, işin özü budur.

Kimi memurlar içgüdüsel olarak çekincelidir!

Kimi memurlar koltuk sevdasından siyasilerin kucağında olurlar!

Kimi memurlar vakit doldurmak, bir diğer adıyla bankamatik gününü beklerler!

Kimi memurlar korkaktır!

Kimi memurlar kendini kabullendireyim derken, zamanı kaçırırlar!

Kimi memurlar cesurdur ama cesaretleri çıkarlarının arkasında kalır, iş yapamazlar!

Kimi memurlar adamdır, adam gelir adam giderler!

Kimi memurlarda çalıştıkları yerlerde laf değil iş üretirler! İş yaparken, kimsenin gözüne, kaşına, yetkisine, arkasındaki güce bakmaksızın geleceğe oynarlar! Korkmadan, yılmadan, yorulmadan ve kaybedeceğini bile bile üretirler. Bazen yaptıkları işler birçoklarını memnun etmez.

Bazen ürettikleri yaşadıkları yerin kaderini değiştirir ama bunu hemen anlamak mümkün değildir. Çoğunluğun yada çıkar guruplarının tepkilerini, şikayetlerini, yarınlarını değil, yaşadığı yerin geleceğini değiştirmek isterler.

Yeniçağa, canım ilçem, terk edilmek üzere olan, yatırımları dahi kaplumbağa hızıyla yürüyen güzel ilçem.

Yeniçağa, Saygıdeğer Yaşar Çelik’in yaptıklarının dışında laftan öteye gitmeyen gelişimin merkezi.

Tertemiz insanları, kandırılmaya müsait yapısı, elindekiyle geçinmeyi bilen ama acınmayan canlar.

İlçeye kısa süreli birçok kaymakam geldi, gitti. Bunların sonrası yeni bir Kaymakam ilk kez isteği doğrultusunda Yeniçağa dedi. Adı Kenan Erenoğlu idi. Kaymakamlık sınavındaki üstün başarı ve geçirdiği inanılmaz olay sonrası Yeniçağa istemesi herkesi şaşırtmıştı.

Sayın Erenoğlu ilçede uyuyan bir cevherin hayata geçmesi için sessiz sedasız çalışmalar yaptı. Uçuk düşünceleri, farklı bakışı ilçede çok kişiyi rahatsız etti. Öyle anlar oldu ki, bazı rahatsız olanlar iftira dahi atmaktan kaçınmadılar.

Bütün bunlara aldırış etmeden, hayatın verdiği tecrübe ile uyuyan cevheri uyandırıp, ilçenin geleceğini kurtarmak istedi. Yeniçağa Gölünün kıymetinin bilinmesi, ilçenin geleceğinin kurtulması adına şenlikler düzenledi. Çok destek alamamasına rağmen, Sayın Erenoğlu doğrularıyla hareket ederek gereğini yerine getirdi.

Bundan sonrası için geleneksel hale gelmesini beklediğimiz şenlikler devam etmeli. Aksi halde ilçemiz, lokal dedikoduların, üç-beş kendini kral zannedenlerin kucağında bir adım ilerleme kaydedemeyeceğini düşünmekteyim.

Yaptığı bütün çalışmalardan ve yarınlara attığı imza ile Kaymakam Kenan Erenoğlu’nu alkışlıyoruz… 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128