Kaymakam olaya el koydu

Kıbrıscık Kaymakamı Furkan Taha Türkmenoğlu, şaibe iddiaları sonrası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Personel Alım İlanının iptal edilmesine karar verdi.

Kaymakam olaya el koydu

Haber: N. Halid Altundal

Kıbrıscık Kaymakamlığının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı için açtığı personel alım ilanında güncelleme yapılması ortalığı karıştırdı. Söz konusu ilana başvuran ve başvurusu reddedilen Meryem Sümeyye Çetin, ilanın AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Bıdakların yeğeni Ramazan Bıdaklar için açıldığını iddia etti. İddiaların asılsız olduğunu belirten Bıdaklar ise, değişiklikten haberdar olmadığını ve iddiaların karalama olduğunu söyledi.

KAYMAKAM TÜRKMENOĞLU’NDAN HASSASİYET

İddialarla ilgili tartışmalar devam ederken Kıbrıscık Kaymakamı Furkan Taha Türkmenoğlu, büyük bir hassasiyet göstererek konuya el koydu. Kaymakam, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Personel Alımı İlanının” iptal edilmesine karar verdi.

Konuyla ilgili Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “20/08/2020 tarihinde ilanına açılan, 31/08/2020 tarihinde mülakatı yapılan KIBRISCIK SYDV Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi personel alımına ilişkin mülakat neticesinde, mülakata çağrılan adaylar yeterli görülmediğinden KIBRISCIK SYDV Başkanlığı Mütevelli heyeti kararı tarafından personel alımının iptal edilmesine karar verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 14:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
adam
adam - 1 yıl Önce

kaymakam bey büyük adammış

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Iptal edilmesin hep akpliler girecek degilya birde bir gariban girsin bakiyoruz hep kibriscikdaki akpli yoneticilerin akrabalari yeğenler i ayıp bence hak eden alsin siyaset girmesin

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124