Keçiler neden öldü?

Bolu’da ilginç bir toplu keçi ölüm olayı yaşandı. Seyit Mahallesinde bir tarlada otlayan 7 keçi bilinmeyen nedenle öldüler. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 Keçiler neden öldü?

Haber: Kasım ŞAHİN

Dün öğle saatlerinde Seyit Mahallesinde otlayan 7 keçi bir anda yere düşerek toplu şekilde hayatlarını kaybettiler. Keçilerin can çekişerek hayatlarını kaybettiğini gözleriyle gördüğünü belirten E.E. isimli hayvanların sahibi polise şikayetçi oldu. Olay yerine gelen polis ekipleri bölgeye Belediye, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yetkilileri çağırarak inceleme yaptırdı.

Keçilerine evladı gibi baktığını ve hepsinin boyunlarına nazar değmesi için nazar boncuklarını taktığını belirten keçilerin sahibi E.E., “Keçilerim ölmeden bir saat önce mavi bir bidondan su içtiler daha sonra da onları tarlaya saldım orada otladılar ve ardından da tarlanın kenarından geçen kanaldan su içtiler. Birde 7 keçim sıra sıra yere düşüp can çekişerek öldüler. Ne olduğunu anlayamadım. Tarım ilacından mı zehirlendiler yoksa mavi bidon ile kanaldaki su da zehir mi vardı bilmiyorum. Yetkililer gelip keçilerim hepsinden numuneler aldılar. Bende çok merak ediyorum çıkacak raporu” diye konuştu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
teknisyen
teknisyen - 6 yıl Önce

hhaberi yapan sayın kasım şahin bey keçilerin sahibinin adı e.e olduğundan eminmisiniz. yanlış yalan haber yapmayalım lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner128