“Kendi kazdıkları kuyuya kendileri düştüler”

AK Parti Bolu 4. Dönem 5. İl Danışma Meclisinin açılış konuşmasını yapan il başkanı Ömer Sayın “Geçtiğimiz günlerde yurtdışındaki rakiplerimizin, hasımlarımızın Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen ülkelerin yurtiçindeki işbirlikçileri hatta içerideki hainlerin işbirliği ile büyük bir oyun sahnelenmeye çalışıldı. Ama hamdolsun ki milletimiz, başta partimiz olmak üzere bu oyunu çok kısa bir süre içerisinde fark ederek oyunu her zamanki feraseti ve iradesi ile bozdu ve kötü niyetlilerin kazdıkları kuyulara kendilerini düşürdü.” Dedi.

“Kendi kazdıkları kuyuya kendileri düştüler”
 AK Parti Bolu 4. Dönem 5. İl Danışma Meclisi Pazar günü Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı ile gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde son haftalarda yaşanan eylemler ve yerel seçimler vardı. AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, bu geçen süreçte milletin AK Parti’ye 10 buçuk yıldan beri verdiği desteği bir kez daha dosta düşmana gösterdiğini belirterek teşkilatlara; “9 Ay sonra Mahalli İdareler seçimi var. Sokakları bu insanlara bırakmayacağız, sandıklarımızı bu insanlara bırakmayacağız!“ dedi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, İlçe Başkanları ile Belediye Başkanları’nın yanı sıra, çok sayıda yönetim kurulu üyesi katıldı. Milletvekilleri Ali Ercoşkun’un, şehir dışı, Fehmi Küpçü, yurt dışı görevleri nedeniyle toplantıya katılamazken, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, sağlık problemleri nedeniyle toplantıda yer almadı. Açılış konuşmasında partililere hitap eden AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın’ın gündeminde ülke gündemini haftalardır yer eden Gezi Parkı eylemleri vardı

 “GEZİ PARKI OLAYLARI BÜYÜK LOBİLERİN BÜYÜK OYUNLARININ SENARYO HALİNE GETİRİLDİĞİ BİR ÜRÜN”

 İlk olarak partililerin Berat Kandilini kutlayan ve bu gecenin memlekete ve millete hayırlar getirmesini temenni eden İl Başkanı Ömer Sayın “Geçtiğimiz ay Türkiye’nin ve Dünya’nın gündemine çok büyük bir damga vurdu. Aslında ne gezinmekle nede parkla alakası olmayan bu olayların arkasında dünyadaki büyük faiz lobileri başta olmak üzere büyük lobilerin büyük oyunlarının senaryo haline getirildiği bir ürünün ortaya koymasıydı. Yurtdışındaki rakiplerimizin, hasımlarımızın Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen ülkelerin yurtiçindeki işbirlikçileri hatta içerideki hainlerin işbirliği ile büyük bir oyun sahnelenmeye çalışıldı. Ama hamdolsun ki milletimiz, başta partimiz olmak üzere bu oyunu çok kısa bir süre içerisinde fark ederek oyunu her zamanki feraseti ve iradesi ile bozdu ve kötü niyetlilerin kazdıkları kuyulara kendilerini düşürdü.” Dedi.

 

“BU MİLLET BİR KEZ DAHA AK PARTİ’YE SAHİP ÇIKTI”

Ömer Sayın; “Bu dönem, teşkilatımızın partimiz açısından ne kadar önemli olduğunu, teşkilat mensubu olmanın bizlere yüklediği sorumluluğu, bizlere yüklediği vebali ve bizlerin neler yapması gerektiğinin en önemli göstergesiydi. Bu geçen süreçte, gerek sosyal medya da gerekse alanlarda aziz milletimiz AK Parti’ye 10 buçuk yıldan beri verdiği desteği bir kez daha dosta düşmana, içeriye dışarıya herkesin gözleri önüne serdi. Bir kez daha AK Parti dedi, bir kez daha millet kendi değerine, kendi geleneklerine ve bunlarında ötesinde bunların temsilcisi olan AK Parti’ye sahip çıktı ve meydanları doldurdu.”biçiminde konuştu. Ayrıca yaklaşan Yerel Seçimlere de değinen ve teşkilatın önemine değinen İl Başkanı Sayın çok şanslı bir ümmet ve millet olduklarını ifade ederek “Biz, Türkiye tarihinin hatta dünya tarihinin yeniden yazıldığı bir dönemin seyircisi değil, bizzat aktörleriyiz. Cumhuriyet kurulduğundan beri çektiği bütün sıkıntıların atlatılması, Türkiye’nin dünyadaki yerinin aslında burası olmadığını haykıran AK Parti’nin Türkiye Cumhuriyeti tarihini yeniden yazması gibi bir zamanın bizzat aktörleri olmuş, bu uğurda gayret sarf etmiş çok şanslı insanlarız.” Dedi.

 

“BİZ; KÖKÜ MAZİDE, DALLARI ÂTÎ’DE OLAN, KUTSAL BİR DAVANIN TEMSİLCİLERİYİZ”

Sayın; “Bizler, kuru kuruya bir teşkilat değiliz. Biz; kökü mazide, dalları âtî’de olan, kutsal bir davanın temsilcileriyiz. Bunun kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Ben bunun kıymetini bir kez daha gördüm. Sosyal faaliyetlerin yoğun olduğu böylesi bir zamanda İl Danışma Meclisi toplantısına katılımın az olacağından ciddi bir endişem vardı. Ama hamdolsun, bütün endişelerimi bu salonu dolduran sizler ortadan kaldırdınız, sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“SOKAKLARI BU İNSANLARA BIRAKMAYACAĞIZ”

Ak Parti bolu il başkanı Ömer Sayın konuşmasının son bölümlerinde Gezi Parkı olaylarını bahane ederek hem yurt dışından hem de yurt içinden bu memleketi kaosa sürüklemeye çalışanların ve sandıkta umduklarını bulamayanların sokaklardan medet umar hale geldiği bir dönemde seçime doğru hızlı adımlarla yaklaştıklarını ifade etti. Sayın,“Biliyorum ki bu olaylardan dolayı çok öfkelisiniz. Her akşam televizyonları izlerken o yakıp yıkan, Molotof kokteyli atan, sopalarla taşlarla polisine, milletine, sokaktaki gezen başı örtülü kadına saldıran insanları izledikçe hepiniz büyük öfkeye kapılıyorsunuz. İşte bu öfkenizi almak için çok önemli bir fırsat var. 9 Ay sonra inşallah Mahalli idareler seçimi var. Sokakları bu insanlara bırakmayacağız, sandıklarımızı bu insanlara bırakmayacağız! Sokaklarımıza, sandıklarımıza, bizi millet yapan bütün değerlerimize ve bu milletin asli unsuru olan AK Parti’ye bir kez daha sahip çıkacağız ve inşallah önümüzdeki mart ayında yapılacak seçimlerde Bolu’nun 12 Belediye Başkanı’nın 12’sini de alacağız söz mü?” şeklinde konuştu.

 

“BİZİM BİR TEK HESABIMIZ VARDIR.”

Son olarak siyaseti kuru kuruya yapmadıklarını söyleyen Sayın, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “Biz siyaseti, inancımızdan, geleneklerimizden kaynaklanan görüş açısıyla ve vatandaşımızdan aldığımız enerjiyle bu aziz milletimizin geleceğini inşa etmek, onu; dünya sahnesinde hak ettiği yere çıkartmak için yapıyoruz. Ve sadece ve sadece şunu biliyoruz; Ne AB Parlamentosuna, nede Türkiye’deki bazı mihraklara verebileceğimiz hiçbir hesabımız yoktur. Bizim bir tek hesabımız vardır. Ölmeden önce halka, öldükten sonra da Hakk’a verebilecek hesaptan sonra hiçbir hesabımız yoktur. Sizlerden İl Başkanınız olarak rica ediyorum; bundan sonra, daha öncekinden çok daha fazla çalışarak bu ülke üzerinde gizli hesapları olan bu insanlara en güzel cevabı ilçelerinizde, beldelerinizde, mahallelerinizde ve köylerinizde sizler vereceksiniz. Allah hepinize yardım etsin, yar ve yardımcınız olsun.”

 

 “ARTIK SESİ ÇOK ÇIKANIN BİR ŞEYLER ELDE ETME ZAMANI BİTMİŞTİR”

İl Başkanı Ömer Sayın’ın ardından söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu’nun gündeminde ise işadamı Burhan Çelik vardı. Bazı gazetelerin günlerdir büyük puntolarla “İl Genel Meclisi neden yatırımlara engel oluyor?” şeklindeki yazılarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Kutlu, “Bizlerin yaptığı bütün çalışmalar herkes tarafından çok iyi bilinmekte ve çok açık bir şekilde ortadadır. Gerek Sarot, gerek Babas, Kilözü, Karacasu ve üzerinde yaptığımız çalışmalar kamu ve vatandaşlarımızın yararına yapılan çalışmalardır. Şunu unutulmamalıdır ki; bağıranın sesi çok çıkanın bir şeyler elde etme zamanı bitmiştir.  AK Parti iktidarıyla ve bizim anlayışımıza göre de hak ve adalet çerçevesi içerisinde talepler ortaya konulur ve bu talepler kişilere ve kurumlara bakılmaksızın hak ve adalet içerisinde değerlendirilir. Burada ortak payda kamu menfaatidir. “ biçiminde konuştu.

 

 

“GENEL MÜDÜRLÜK JEOTERMAL ARAMA İZNİ VEREMEZSİNİZ DEDİ”

Kutlu sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Sayın Burhan Çelik 2005 yılından beri müracaat ediyorum fakat bir cevap alamıyorum diyor. Burhan Çelik’in 2005 yılında yapmış olduğu müracaatı değerlendirmişiz ve akabinde de eksik evraklarını tarafına bildirmişiz. 2007 yılında ise, müracaatından bir hafta sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğüne yazı ile bildirmiş ve müdürlüğün görüşünü talep etmişiz. Müdürlük ise belirtilen koordinatlarda kesinlikte Jeotermal arama izni veremezsiniz diye bildirimde bulunmuş ve bizlerde ilgilisine bildirmişiz. Yine 2010 yılında da tekrar başvurmuş ve bakanlığın yazısını tekrar bildirmiş veya verilecekse Mudurnu Kilözü, Sarot’ta nasıl bir işlem yapıldıysa hiçbir kimseye ayrıcalık yapılmaksızın aynı işlem yapılacağını bildirmişiz. Burada amaç, Bolu’nun menfaatlerinin korumak ve aldığımız emanetlerin sorumluluğunu yerine getirmektir. Hal böyleyken; sesi çok çıkanın, kurumların üzerine gidenin, yerel basınla bunların üzerine gidenin bu talepleri yerine getirebileceği anlayışı var.  Ama biz haklı davamızdan, kamunun menfaatlerini koruyacağımızdan teşkilatlarımızın ve halkımızın şüphesi olmasın.”4. Dönem 5. İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda basına açık kısım, Göynük eski İlçe Başkanı Mehmet Öner’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdimi ile son buldu.Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2013, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124