Kendirci; “Yaşamın Gerçek Emekçileri Kadındır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları İl Başkanı Emine Kendirci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle yazılı olarak bir mesaj yayımladı.

Kendirci; “Yaşamın Gerçek Emekçileri Kadındır”

Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerine dikkat çeken Kendirci, yayımladığı mesajında, 8 Mart’ın bir kutlama, eğlenme günü değil, kadınların sesini duyurduğu ve farkındalık oluşturduğu bir gün olduğunu belirti.

“BU GİDİŞE DUR DEMELİYİZ”

Türk kadınının tarihin her evresinde Dünya ya örnek olduğunu belirten MHP Kadın Kolları İl Başkanı Emine Kendirci; “Bugün kutlama veya eğlenme günü değildir. Bugün kadın cinayetlerine, kadına şiddete dikkat çekmek gününüdür. Üzülerek söylüyorum ki, ülkemizde son yıllarda kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinde büyük bir artış gözlemekteyiz. 2015 yılında 300 kadınımızı cinayete kurban verdik. 2016’ın ilk iki ayında ise bu oran 60’a yaklaştık. Artık bu gidişe dur deme zamanı gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

“TOPLUMUMUZA TÜRK AHLAKINI YENİDEN HATIRLATMAK ZORUNDAYIZ”

Türk toplumunda ki kadının yerinden de bahseden Kendirci; “Biz, kadınını her zaman üstün tutan ve onu erkekten ayırt etmeyen bir kültürden geliyoruz. Ne oldu da Anadolu toprakları, Türk Milleti bu kültürden uzaklaşır oldu. Araştırmamız gereken ve tekrar inşa etmemiz gereken kültür budur. Toplumumuza Türk ahlakını yeniden hatırlatmak zorundayız. Yaşamın, anne olarak, eş olarak ve çalışan kadın olarak gerçek emekçisi olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor. Cinayetsiz, şiddetsiz ve tacizsiz bir Türkiye diliyorum” dedi.  HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128