“KENDİSİNE SİYASETİ BIRAKTIRACAĞIZ!“

Bolu’da yayın yapan yerel bir Televizyonun konuğu olan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, müjdesini Başbakan Ahmet Davutoğu'nun verdiği Bolu'nun Kültür, Turizm Gelişim Bölgesi olarak ilan edilmesine ilişkin kararın kısa süre içerisinde Bakanlar Kurulu tarafından alınacak karar ilan edileceğini söyledi. Turizm Bakanlığı'na giderek teşvik kapsamı hakkında bilgi aldığını, Bolu'nun turizm yatırımları arasında 5'nci bölge kapsamı alanına girdiğini ve paketin yatırımcıya büyük destek sağladığını belirten tecrübeli siyasetçi, "Turizm yatırımcısı için Bolu, bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra çok cazip bir yer olacak ve otel yeri, spor tesisi, termal tesis yapmak için bir yarışın içerisine girecekler" dedi.

“KENDİSİNE SİYASETİ BIRAKTIRACAĞIZ!“
TANJU ÖZCAN’IN ADINI BİLE ANMAK İSTEMİYORUM

Yüksel Coşkunyürek, programın son bölümlerinde CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın "Yüksel Coşkunyürek Dörtdivan'a bile giremez!" sözleminin  hatırlatılması üzerine Özcan'ı sert sözlerle eleştirdi. Tanju Özcan'ın ismini bile anmak istemediğini söyleyen Coşkunyürek, 2015'te yapılacak seçimlerde"3-0 olursa siyaseti bırakırım" söylemine cevap  verdi. Tecrübeli siyasetçi, "Hani 'Ben 3-0 olursa siyaseti bırakacağım' falan diyor ya; Biz Bolu'da 3-0 yapacağız.  Tanju Özcan'ı siyasetten uzaklaştıracak ve Bolu'yu rahatlatacağız. Kendisi de rahatlayacak, Bolu'da rahatlayacak" diye konuştu.

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, bir çok konuda önemli açıklamalar yaprak konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bolu'nun  Kültür, Turizm Gelişim Bölgesi ilan edilmesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Yüksel Coşkunyürek, Ak Parti Genel Başkanı Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından Bolu'ya verilen müjdeyi çok önemi bir gelişme olduğunu kaydetti. Bolu'nun geleceğine damga vuracak kararın kısa süre içerisinde Bakanlar Kurulu tarafından onaylanacağını, hatta son toplantıda alınan kararlarla çıkmış bile olabileceğini söyleyen İl Başkanı,"Bu karar çıktıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'mız yoğun bir çalışmanın içerisine girecek ve bu çalışmaların meyvelerini hep birlikte göreceğiz önümüzdeki dönemde." diye konuştu. Bolu'da turizm alanı ilan edilen bazı bölgeler olduğunu ve Başbakan Davutoğlu'nun ilanından önce bu alanların genişletilmesi için Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'nın bir takım girişimleri olduğunu söyleyen Coşkunyürek, "Bizim turizm alanı ilan edilmiş bölgelerimiz var. Kartalkaya gibi, Karacasu'nun belirli bir bölgesi gibi turizm alanlarımız var. Ama bu tüm Bolu'yu kapsamıyordu. Bu bölgelerin biraz daha gelişmesi için sayın valimizin de bir çalışması vardı.  Şimdi bu onun da ötesine geçti ve tüm Bolu'yu kapsayan bir çalışma haline geldi" dedi.

"BOLU'YU TÜRKİYE'NİN DAVOS'U YAPACAĞIZ"

Konuşmasının devamında Bolu'nun Turizm gelişim bölgesi ilan edilmesiyle ile birlikte turizm alanında yatırım yapacaklara büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, "Bölgenin turizm gelişim bölgesi ilan edilmesi ile birlikte yatırımcıya teşvik getiriyor. Bizim Bolu olarak buna ihtiyacımız var. Biz Bolu'da birçok şeyi yapabildik. Bolu'da termal sular konusunda zengin olmamıza rağmen bir termal ili olarak gözükmüyorduk bugüne kadar. Yani bir Afyon göze batıyor ama Bolu hiç dikkat çekmiyordu. Şuanda Bolu özel sektörün yaptığı yatırımlarla, tabi biz özel sektöre hükümet olarak çok büyük destek verdik. Mudurnu'da Taşkesti bölgesindeki Sarot'un yaptığı yatırımlar çok devasa çalışmalara döndü bugün. Halbuki oradaki çalışmalar ilk başladığında birçok kişi bugün gerçekleşenleri hayal bile edemiyordu. Şuan devre mülkler ve otel değil; uluslararası bir yapı ile 2 bin 500 tane bir villayı kapsamış bir hedefleri var ve müşterisi de hazır. Yine Burj Al Babas ile diğer başka bir firma daha bu bölgede büyük yatırımlara imza atıyorlar. Kısacası Mudurnu bölgesi ayrı bir turizm heyecanı ile geleceğe emin adımlarla yürüyor. Ak Parti'den önce Bolu termal kaynaklarının potansiyelini pek bilmiyordu. Şuanda Karacasu Termal'deki kaynaklarımız 400 litre/sn kadar olduğunu gördük yapılan çalışmalarla. Yani çok fazla miktarda termal tesisi besleyecek bir termal kaynağımız var.  Seben'de olan kaplıcalarda bir ihale yapıldı ve bir firma aldı. Hem tarım işi yapacak, kışında seracılık yapabilecek  hem de termal tesis olarak kullanabilecek. Gerede'de Arkut Kayak Merkezi'ni biz ilk defa söylerken birçok kişi hayal dedi. Burada 2008'den beri de uluslararası kayak yarışmaları yapılıyor. Hem termal hem de kayak anlamında önemli çalışmalar var ama bunları daha da güçlendirecek, Bolu'yu Türkiye'nin Davos'u yapacak olan çalışmada Başbakanımızın açıklamasının içerisinde gizli." şeklinde konuştu.

" YATIRIMCIYA ÇOK CİDDİ BİR DESTEK VAR"

Teşvik kapsamı hakkında bilgi almak üzere Turizm Bakanlığı'na gittiğini söyleyen tecrübeli siyasetçi, Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan Turizm Gelişim Bölgesi ilanının yatırımcıya büyük destek sağladığını söyledi. Bolu, turizm yatırımları arasında 5'nci bölge kapsamı alanına girdiğini belirten Coşkunyürek,  "Burada KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi desteği ve indirimi, yatırım yeri tahsisi, faiz desteği,  gelir vergisi stopaj desteğine kadar çok ciddi bir destek var. Ve bunlardan bazılarının da 10 yıl süreli olanları var. Turizm yatırımcısı için Bolu, bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra çok cazip bir yer olacak ve otel yeri, spor tesisi, termal tesis yapmak için bir yarışın içerisine girecekler." diye konuştu.

"KENDİSİNE SİYASETİ BIRAKTIRACAĞIZ!"

Yaklaşık 2 buçuk saat boyunca birçok konuda önemli değerlendirmelerde bulunan Yüksel Coşkunüyürek, CHP'li Özcan'ın "Yüksel Coşkunyürek Dörtdivan'a bile giremez!" söyleminin hatırlatılması üzerine CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında da sert söylemlerde  bulundu. Yaşanan "tabela" polemiğinde kullanılan üslubunun hiçbir siyasetçiye yakışmayan bir üslup olduğunu belirten ve Özcan'ın son zamanlarda yaptığı "3-0 olursa siyaseti bırakırım" söylemine gönderme yapan Ak Partili siyasetçi, "Siyasetçide olması gereken bir üslup değildi o. Olamaz da zaten ama CHP'nin üslubu o. Bunu biliyoruz. Onlara da o yakışırdı. Şimdi bu arkadaşımız o üslubu ile kendi davranışını ortaya koydu ve siyasetteki vizyonunu ortaya koymuş oldu. Hani "Ben 3-0 olursa siyaseti bırakacağım" falan diyor ya; hiç bir siyasetçi bunu da söylemez! Bu bile onun vizyonsuzluğunu gösteriyor. Ama o rahatlamak istiyorsa; ben ona söyleyeyim buradan: Biz Bolu'da 3-0 yapacağız. Tanju Özcan'ı siyasetten uzaklaştıracak ve Bolu'yu rahatlatacağız. Kendisi de rahatlayacak, Bolu'da rahatlayacak. Bunu duymak istiyorsa kendisine siyaseti bıraktıracağız! O, bunu duysun buradan." dedi. 

"BAŞIMIZ DİK GEZİYORUZ ELHAMDÜLİLLAH"

Kendisinin milletvekilliği döneminde Dörtdivan'a yapılan yatırımları 1 saat boyunca Tanju Özcan'a anlatabileceğini ama CHP'li siyasetçinin  anlatacağı tek bir hizmeti bile bulunmadığını söyleyen Yüksel Coşkunyürek, "Dörtdivan'a bizim yatırımlarımızı görmezden gelip kendisinin bir tek orada "O zat-ı muhterem Dörtdivan'a ne yapmış söylesin" diyor. Benim Dörtdivan'a yaptıklarımı ona bir saat anlatırım. Ama o tek bir şey dahi anlatamaz çünkü yaptığı bir şey yok. Biz, otoban çıkışından, Kartalkaya yolundan, oraya kazandırdığımız Öğretmenevi'nden, köylere yaptığımız hizmetleri vatandaşımız zaten biliyor. Ve girdiğimiz dokuz seçimde de Dörtdivan'da aldığımız oy oranı yüzde 90'lara vurdu. Bu hizmetleri yapmamış olsak ben bugün 14 yıldır siyasetin içerisinde gezerken kafam eğik gezmem, insanlardan kaçmam lazım değil mi?  Ama biz başımız dik geziyoruz elhamdülillah. Yapamadıklarımız yok mudur? Elbette vardır ama vatandaş bizim iyi niyetimizi biliyor ve inşallah zamanı gelince 'bunu da yapacak' diyor. Bakın yeni temelini attığımız Dörtdivan Tekke Barajı var. Devasa bir yatırım. O yatırımla hem Dörtdivan Ovasının hem de Gerede Ovasının  yapısı değişecek. Sulu tarıma geçilecek. Organik tarım için ümit olan bu arazi daha da canlanacak ve farklı bir boyuta geçecek. Artı içme suyu noktasındaki bütün sıkıntıları gidermiş olacağız. Yani biz Bolu'muzun her köşesini karış karış biliyoruz, sorunlarına vakıfız. Vatandaşımızda bunu görüyor, takdir ediyor ve oyunu da sandıkta veriyor zaten.

"CHP'NİN BOLU'DA ÇOK İDDİALI BİR YAPISI ZATEN YOK"

Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde "Çatı" adayının Bolu'daki aldığı oy yüzde 32. Bunu ne kadarı CHP'nin, ne kadarı MHP'nin, ne kadarı paralelin? Bunu paylaştığımızda, ismini dahi zikretmek hoş değil CHP milletvekili zaten seçilemeyeceğini görüyor.  Son alınan oy oranı bunu zaten gösteriyor. Bunun yüzde 10-15'ini MHP'ye versek o zaman diyorsunuz ki CHP'nin hiç oyu kalmadı. Yüzde 10'unu versek yüzde 20 kalıyor, paralelin de oyunu 1-2 puan desek yüzde 20'nin altına düşen bir CHP var. Zaten ben gerçek CHP'nin oyunun da maksimum yüzde 18 olduğunu görüyorum. diğer oylar gezen oylardandır. CHP'nin Bolu'da çok iddialı bir yapısı zaten yok. Uzun yıllarda Bolu halkı CHP'ye milletvekilliği vermemiştir. Kendilerine yerel seçimlerde de Cumhurbaşkanlığı seçiminde de gereken cevabı verdi 2015'te yapılacak seçimlerde de gereken cevabı verecektir. Böylelikle de Bolu'ya hizmet edecek gerçek hizmet adamları, milletvekillerimiz Ak Parti'den çıkacak ve Bolu'ya hizmet etmeye el birliği ile devam edecek. " şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128