Kent bilgi sisteminde sona geliniyor

Bolu Belediyesi’nin 7 gün 24 saat hizmet verecek bir alt yapıya kavuşması ve hizmetlerin daha verimli, daha şeffaf, daha hızlı ve daha kaliteli olması adına geçtiğimiz aylarda başlanan Kent Bilgi Sistemi Projesi’nin çalışmalarında...

Kent bilgi sisteminde sona geliniyor

Bolu Belediyesi’nin 7 gün 24 saat hizmet verecek bir alt yapıya kavuşması ve hizmetlerin daha verimli, daha şeffaf, daha hızlı ve daha kaliteli olması adına geçtiğimiz aylarda başlanan Kent Bilgi Sistemi Projesi’nin çalışmalarında sona yaklaşılıyor.

Kent Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında Bolu’daki mahallelerde bulunan bin 531 yol, 16 bin 773 bina ve 24 bin 522 adreste tespitler tamamlanarak, yollara ait 8 bin 866, binalara ait ise 19 bin 325 fotoğraf sisteme dahil edildi.

e-Mezarlık sistemi tamamlandı

Kent Bilgi Sistemi’nde bulunacak e-Mezarlık ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Bolu’da bulunan Çığırtkanlar Aile, Çığırtkanlar, Şehitler Aile, Şehitler ve Paşaköy mezarlıkları olmak üzere toplam 5 mezarlığın ‘Toplam Mezar, Boş Mezar ve Dolu Mezar’ bilgileri tespit edilerek sisteme dahil edildi. Buna göre, söz konusu mezarlıklardan elde edilen veriler de şöyle:  Toplam Mezar Sayısı: 12 bin 165, Boş Mezar Sayısı: 4 bin 724, Dolu Mezar Sayısı: 7 bin 441.Çalışmalar kapsamında Bolu genelindeki 91 park da tek tek kayıt altına alınarak bu veriler 341 adet fotoğrafla desteklendi. Yapılan son tespitlere göre şu ana kadar 13 mahallede çalışmalar tamamlanırken 5 mahallede ise halen daha tespit çalışmaları devam etmekte.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128