Kent Estetiği ve Planlamasında, Avrupa’nın tecrübesi izleniyor

Bolu Valiliği tarafından yürütülmekte olan ‘Kent Estetiği ve Planlamasında Avrupa Tecrübesinin İzlenmesi’ projesi kapsamında, kent estetiği konularında Avusturya ve Macaristan’da gerçekleştirilen eğitim, bilgilendirme ve gözlem ziyaretleri devam ediyor.

Kent Estetiği ve Planlamasında, Avrupa’nın tecrübesi izleniyor

Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, Yetişkin Eğitimi ve Personel Hareketliliği kapsamında Bolu Valiliği tarafından yürütülmekte olan ‘Kent Estetiği ve Planlamasında Avrupa Tecrübesinin İzlenmesi’ projesi devam ediyor. Proje kapsamında Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu İl Özel İdaresi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde belirlenen katılımcılar, Avusturya ve Macaristan’da kent estetiğine ilişkin konularda eğitim, bilgilendirme ve gözlem ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Belçika ve Almanya gruplarının programlarını tamamlayıp ülkeye dönüş yaptığı projede, 16’şar kişilik Avusturya ve Macaristan grupları, şehircilik ile ilgili AB mevzuatı, yenilenebilir enerji sistemleri, katı atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşümü, şehir içi ulaşım sistemleri, bisiklet yolları, yaya geçitleri, engelli yürüyüş bantları, park alanları, kaldırımlar, alt yapı, kent mimarisi, çöp konteynırları, parklar ve bahçeler gibi kent estetiğini ilgilendiren çeşitli konularda birçok kurum ve kuruluştan görüş, eğitim alıp gözlemlerde bulunuyor. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128