Kent Meydanı çalışmaları eylül ayına kadar tamamlanacak

Bolu Belediyesi’nin Kent Meydanı Projesi kapsamında başlattığı çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Konu ile ilgili olarak konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kent Meydanı projesini yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunarak meydanı gezme, eğlenme, dinlenme ve ticaret merkezi haline dönüştüreceğiz” dedi.

Kent Meydanı çalışmaları  eylül ayına kadar tamamlanacak
 Kent meydanındaki çalışmaların sonbaharda tamamlanacağı açıklandı.Kent Meydanı’nda devam etmekte olan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Çalışmalar kapsamında rekreasyon yapıları, çelik konstrüksiyon imalatları tamamlanan meydanın saha betonlama imalatlarının da %90’ı tamamlandı. Bitkisel peyzaj çalışmaları, yürüyüş yolu kaplama imalatları ve süs havuzu imalatının da %50’lik kısmı tamamlandı. Alt yapı çalışmaları da bitirilen meydanın 19 bin m2’lik kısmını dokuzuncu ay gibi vatandaşın hizmetine sunulacağız ” dedi.

“Ufkumuzu ortaya koyuyoruz”

Gelecekte ise bu meydanın 131 bin metrekare alana çıkarılacağını vurgulayarak konuşmasını sürdüren Başkan Yılmaz, “Bugün 19 bin metrekare ile başladığımız kent meydanı önümüzdeki dönemde 131 bin metrekareye çıkacak. Burada ufkumuzu ortaya koyuyoruz. Kent meydanında çalışmalar 19 bin metrekare alan üzerinde yapılacak. Ardından, adliye, askeri lojmanlar, kadın doğum hastanesi ve meteorolojinin katılımı ile meydan 131 bin metrekareye yani uluslararası ölçeğe kavuşacak. Alan üzerinde yürüyüş yolları, bitkisel peyzaj, süs havuzları yapılacak. meydanda, wc, kafe, büfe, sergi salonu ve çalışma atölyesi gibi rekreasyon yapıları düzenlenecek. Alanda, mevcut ağaçlar korunacak, ayrıca yeni ağaçlar ve mevsimlik çiçekler dikilecek. Yine kent mobilyaları ve aydınlatma direkleri de yenilenecek. Renkli granit ve baskı beton olacak yürüyüş yolları İzzet Baysal Caddesi ile bütünleşecek. Atatürk anıtı önüne 1 adet su oyunları havuzu, İzzet Baysal Caddesi ile Kent Meydanı birleşiminde 1 adet süs havuzu yapılacak” diye konuştu.

 Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124