banner120

Kent Meydanı ihalesi yapıldı

Kent Meydanı sosyal Tesis ve Çevre düzenlenmesi Yapım işi ihalesi Belediye meclis salonunda yapıldı. İhaleye 12 firma dosya vererek başvuruda bulundu. Verilen teklifler arasında en düşük rakamı 4 milyon 540 bin lirayla And....

Kent Meydanı ihalesi yapıldı

Kent Meydanı sosyal Tesis ve Çevre düzenlenmesi Yapım işi ihalesi Belediye meclis salonunda yapıldı. İhaleye 12 firma dosya vererek başvuruda bulundu. Verilen teklifler arasında en düşük rakamı 4 milyon 540 bin lirayla And. İnş.Gıda.Oto.Mad.San.ve Tic.Ltd.Şti.’nin vermesi dikkat çekti.İhale komisyonu detaylı incelemenin kapalı oturumda yapılacağını ve ihale sonucunun önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. Bolu Belediyesi tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan maliyet ise 6 milyon 487 bin 421 lira 57 kuruş olarak açıklandı.

 

Bolu Belediyesi Kent Meydanı Sosyal Tesisi ve Çevre Düzenlenmesi Yapım işinin ihalesi yapıldı. Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan ihaleye 12 firma katıldı. Kapalı zarf usulü ile yapılan ihale de en düşük teklifi 4 milyon 540 bin TL ile And. İnş. Gıda. Oto. Mad. San. ve Tic. Ltd. şirketi verdi. Belediye’nin resmi internet sitesinden canlı olarak yayınlanan Kent Meydanı Sosyal Tesisi ve Çevre Düzenlenmesi Yapım işi ihalesine katılan firmaların teklif zarfları ihale komisyonu tarafından tek tek açılarak okundu. Kapalı zarf usulü yapılan ihalede tekliflerin okunmasının ardından en düşük teklifi veren firma 4 milyon 540 bin  TL ile And.İnş.Gıda Oto.Mad.San.ve Tic.Ltd.Şti oldu. İhale sonunda Bolu Belediyesi tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan maliyet ise 6 milyon 487 bin 421 lira 57 kuruş olarak açıklandı. İhalede katılan firmaların teklifleri şu şekilde sıralandı; Taş Yapı İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş  7.710.000.00 TL,Çakır İnş.ve Tic.Ltd.Şti    7.630.000.00 TL,Üçoklar Müş.İnş.Tic.Ltd.Şti.   7.500.000.00 TL,Tulumharlı Ekşioğlu Yapı İnş. Otomotiv Ltd. Şti.  7.340.000.00 TL,İntaş Taah.Tic.A.Ş.  6.393.000.00 TL,Hatipoğlu Çevre Yapıları San.ve Tic.A.Ş.   6.444.000.00 TL,Pro-Bay Yapı Dekorasyon Oto.Gıda.İnş.İth.İhr.San. ve Tic.Ltd.Şti   5.484.000.00 TL,Alt ve Üst Yapı İnş.San.Tic.Ltd.Şti.5.320.000.00 TL,Nuhoğlu İnş.San.ve Tic.A.Ş   5.450.000.00 TL,Yorulmaz İnş.Madencilik Peyzaj Oto.Tur.ve San.Tic.Ltd.Şti    5.300.000.00 TL,And.İnş.Gıda Oto.Mad.San.ve Tic.Ltd.Şti   4.540.000.00 TL.Cemre İnş.Plas.Su Ürünleri San. ve Tic.Ltd.Şti.  5.990.000.00 TL.

 

“Benim yerime kendinizi koyun, Bir karar verin”

 

İhalenin ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz basın mensuplarına ihaleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu ihalenin internet kanalıyla dünyaya ve basına açık olduğunu, Bolu Belediyesi tarafından yapılan tüm ihalelerin bu şekilde yapıldığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Basında, hem köşe yazarı hem de basın mensubu arkadaşlarımız ihaleleri hangi yandaşlarımıza verdiğimiz ile ilgili yorumlar ve haberler yapabiliyor. Hepinizin gözü önünde yapılan bir ihale ve görebildiğim kadarıyla da müteahhit sayısından fazla basın mensubunun izlediği açık bir ihale. Ben firmaları da bilmem.  Hangisi benim yandaşım hangisi değildir veya nasıl onlara verebilirim. Ya da siz benim yerimde olsanız böyle bir şeyi yapabilir misiniz?”dedi. Belediye’nin yaptığı ihalelerle ilgili yorum ve yazılarla ilgili olarak basın mensuplarına bilgilendirmek istediğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Bu işin başka bir yönü daha var. Daha önce bu ihaleyi iptal etmiştik. Nedeni ise yapılabilirlik konusu ile ilgili bir öngörümüz var. Bir de fiyatlar var. Bazı fiyatlar yapılabilir öngörüsünün çok üzerinde. Bazıları da altında olabiliyor. Biz müteahhit seçebilme hakkına sahip değiliz. Sadece evrak bazında bakıyoruz. İş bitirmelerine bakıyoruz. Şunlar ihaleye girebilir diyoruz. Onlarda sizlerin gözü önünde tek tek okunuyor.” Diye konuştu. Şu anda en düşük fiyatı veren firmada ihalenin kalmış gözüktüğünü belirten Başkan Yılmaz, “Ama bizim yaklaşık maliyetimiz de onun üzerinde. Şimdi bu adam işi yapar mı yapmaz mı? Benim yerime kendinizi koyun. Bir karar verin.” biçiminde konuştu. Bundan önceki ihaleyi iptal edilmesinin sebebi ile ilgili de basın mensuplarını bilgilendiren Başkan Yılmaz, Belediye’nin kayba uğramaması için önceki ihalenin iptal edildiğini söyledi.“Biz Bolu’nun emanet ettiği parayı kullanıyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “Bu konuda vebal altına girmemek için gayret etmeye çalışıyoruz. Burada eğer en düşük vereni dışarıda bırakıp ikinciye verirsek o da mahkemeye gidecek ve bir süreç başlayacak. İptal edersek bir daha ihaleye çıkacağız ve süreç uzayacak. Fazla uzun sürerse bu defa bir yine sıkıntılar çıkacak. Böyle bir cenderenin içinde idarecilik yapmak durumundasınız. Yorumlarınızda ve haberlerinizde kendinizi benim yerime koyun elinizdeki tablo bu, siz ne yaparsınız? Bir de böyle değerlendirmenizi istiyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124