Kentte üst yapı çalışmaları hızlandı

Baharın gelmesiyle kentte üst yapı çalışmalarını hızlandıran Bolu Belediyesi, Köroğlu Mahallesi’nde kapsamlı bir üst yapı çalışması başlatarak yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar ile mahalleye 3 bin m2’lik yeni bir park daha kazandırılırken, inşa edilecek parkta halkın spor yapmaları teşvik edilecek.

Kentte üst yapı çalışmaları hızlandı

Haber: Ceylan BEYKOZ

Bolu kent merkezinde sürücü ve yayalar için tehlike oluşturan dar sokakların ortadan kaldırılması, halk için yeni yaşam alanlarının oluşturulması ve şehrin daha estetik bir hale kavuşturulması amacıyla Bolu Belediyesi tarafından yürütülen üst yapı çalışmaları devam ediyor. Kent merkezinde birçok mahallede eş zamanlı yürütülen üst yapı projeleri kapsamında Bolu Belediyesi Köroğlu Mahallesi’nde kapsamlı bir üst yapı çalışmanın startını verdi.

DAR SOKAKLAR GENİŞLİYOR

Çalışmalar Gerede Caddesi Balıklı Sokak’ta yoğunlaşırken, bölgede yolların genişletilmesi amacıyla belediyeye bağlı fen işleri müdürlüğü ekipleri, iş makineleri ile hummalı bir çalışma yürütüyor. Ekipler, bunun yanı sıra birçok sokakta da kilitli parke ve kaldırım çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hem mahalledeki dar yollar genişletilecek, hem de mahalle daha estetik bir görünüme kavuşacak.

3BİN M2’LİK YENİ BİR PARK İNŞA EDİLECEK

Çalışmalar bunlarla sınırlı kalmayarak, mahalle halkının kullanımı için Ballı Sokak’a yeni bir park daha yapılacak. 3 bin metre karelik bir yeşil alana inşa edilecek park, çeşitli spor aletleri ile açık hava spor kompleksi haline dönüştürülerek halkın spor yapmaları teşvik edilecek. Belediye ekipleri bu proje için de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128