Kerkük’teki Türkmenlerin günahı ne?

Irak’ da Türkmenler'e yönelik yapılan saldırılar sonucu hayatını kaybedenler için Bolu’da gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazdan sonra bir basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları bolu il başkanı Serkan Semizoğlu ;”Kerkük’teki Türkmen kardeşlerimiz Gazze kadar, Suriye kadar Müslüman değil midir?” dedi.

Kerkük’teki Türkmenlerin günahı ne?
 Haber; Ayşe Muş

 

Irak’ da Türkmenler'e yönelik yapılan saldırılar sonucu hayatını kaybeden soydaşlarımız için cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaza çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Büyük Camii önünde basın mensuplarına bir açıklama yapan Ülkü Ocakları bolu il başkanı Serkan Semizoğlu “Irak’ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Türkmenleri hedef alan intihar saldırısında hayatlarını kaybeden ve aralarında Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ile yine Türkmen asıllı Tikrit vali Yardımcısı ve Türkmen kadeşlerimiz için Gıyabi cenaze namazı  kılmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ayrıca Çin’in Uygur bölgesinde yapılan bir saldırıda soydaşlarımız da hayatlarını kaybetmiş bir kısmıda yaralanmıştır. Hayatını kaybeden Türkmen kardeşlerimize ve Soydaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, Yaralılara acil şifalar ve Aziz Türk milletine başsağlığı diliyoruz.” Dedi.

 

“Tepemiz atarsa eğer, bir gece ansızın geliriz”

 

“Irak işgalinden beri Irak Türklerini sindirmek, yıldırmak, öldürmek, göçe zorlamak ve mallarını ele geçirmek ve fidye istemek için kaçırılmaları sıkça yaşanmaktadır.” Diyen Semizoğlu; “Kerkük’ün güvenliği ABD ve Kürtlerin denetiminde, Kerkük’te kaçırılan ve öldürülenler ise hemen hemen tamamı Irak Türkleridir. Bunun bir anlamı olmalıdır.

Irak Türklerine psikolojik savaş uygulanıyor ve bu  savaşın boyutları, tahmin edilenden daha büyüktür. Amaç korkutmak, sindirmek, yıldırmak, toplum arasında güveni sarsmak ve kaos yaratmaktır. Yaşanan bu olaylar sistematik, düzenli, bilinçli bir şekilde yapılmaktadır.Irak Türkleri bugün kan ağlıyor, öldürme, kaçırma ve göçe zorlamaya maruz kalmaktadır. Türkmen doktorlar, bilim adamları, iş adamları kaçırılıyor veya öldürülüyor. Hedef açık ve net: Türkmenleri yerinden yurdundan edip göçe zorlamak. Tarihi sorumluluğu olan Türkiye ve Türk Milleti yaşanan bu vahşete sessiz kalmamalı soydaşlarımızın acıları paylaşılmalı Türk Hükümeti yaşanan olayları Dünya kamuoyunda dile getirilerek yaşanan Zulme dur denilmelidir. Türk’e yapılan zulümler sadece Irakta değil Çin’in Uygur bölgesinde de soydaşlarımız katledilmişlerdir. Türk olmak suç mudur? Türkün bu çilesi ne zaman Türkmen soydaşlarımıza yönelik saldırıların altında, bölgedeki Türk varlığının yok edilme amacı yattığı açıkça görülmektedir. Ülkücü Hareket her ne koşul altında olursa olsun, Türkmen soydaşlarımızın verdiği kutlu mücadelenin yanındandır. Küresel güçlerin, kukla Irak hükümeti, Peşmerge ve PKK eliyle Kerkük’e yönelik kirli hesapları bu son saldırıda henüz bariz ortaya çıkmıştır. Bölgenin Türk varlığından arındırılması için yürütülen alçakça senaryolar,  inanıyoruz ki soydaşlarımızın verdiği mücadele sayesinde boşa çıkacaktır. Yine de hatırlatmak isteriz ki Bu alçak tezgâh-ı güdenlere ve buna piyonluk ve kuklalık yapan postal yalayıcı peşmerge ve kemik yalayıcı Irak merkezi hükümetine tavsiyemiz Türk’ün tarihini iyi okumaları ve idrak etmeleridir, sakın Türk’ün canını yakmaya kalkışmayın, tepemiz atarsa eğer, bir gece ansızın geliriz,  değil Kerkük’e Irak’a kutlu sancağımızı diker, sultan 4. Murat gibi Bağdat’ı tekrar fetheder, Tuğrul bey gibi Bağdat camilerinde adımıza hutbe okuturuz... İşte o zaman yapacağınız tövbe-i yeis asla kabul olunmayacaktır.” Biçiminde konuştu.

 

“Tilkinin bir hükmü varsa bozkurdunda bir töresi var”

 

Ülkü Ocakları bolu il başkanı Serkan Semizoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Tilkinin bir hükmü varsa bozkurdunda bir töresi var. Ey AKP ve malum medya Kerkük’teki Türkmen kardeşlerimizin, sizin nezdiniz de elinde Mehmetçiğin kanı olan Barzani kadar gururu ve onuru yok mudur?Kerkük’teki Türkmen kardeşlerimiz Gazze kadar, Suriye kadar Müslüman değil midir?Kerkük’teki Türkmen kardeşlerimiz, bir Ermeni kadar dahi insan değil midir? Biz şimdi sizin nerenize Türk medyası diyelim, nerenize Türk Hükümeti diyelim, Türk ve Müslüman olmayı beceremiyorsunuz madem, insan olmayı denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Türk dünyası ve Türk milletini Yüce Türk Hükümdarı Bilge Kağanın ey Türk Titre ve kendine dön buyruğuna sarılmaya uyanışa, dayanışmaya ve kararlı mücadeleye çağırıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2013, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124