KERMESTE SAHTE PARA OPERASYONU

Yoksullara Yardım Derneği Bolu Şubesi tarafından 16 Mayıs tarihinde Karaçayır Mahallesinde açılan Büyük Bolu Kermesine sahte paralarla gelen bir kişi İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alışveriş yaparken suçüstü yakalandı.

 KERMESTE SAHTE PARA OPERASYONU

Haber: Semih BAYKAL

Edinilen bilgiye göre olay Karaçayır Mahallesinde meydana geldi. Yoksullara Yardım Derneği Bolu Şubesi tarafından, Bolu’da okuyan yaklaşık bin öğrenciye yardım için 16 Mayıs tarihinde Karaçayır Mahallesinde açılan Büyük Bolu Kermesine 20-21-22 Mayıs tarihleri arasında sık sık gelen H.D adlı bir şahsın, buradaki esnaftan döner ekmek alarak karşılığında yanında getirdiği 100 TL değerinde sahte paraları verdiği öğrenildi.

Bu tarihler arasında da sık sık kermese gelerek aynı işlemi gerçekleştiren H.D’nin bu şekilde kermesteki esnafı yüzlerce lira dolandırdığı öğrenildi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de kermeste yaşanan bu olaylar üzerine hemen harekete geçerek H.D’yi kermeste bir esnafı dolandırırken üzerinde bulunan 600 TL sahte parayla suçüstü yakaladı. Ekipler tarafından suçüstü yakalanan H.D İl Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından Bolu Adliyesine çıkartıldı. Sahte parayla döner ekmek alıp esnafları dolandıran zanlı, tanınmamak için kazağıyla yüzünü kapatmaktan da geri kalmadı.

Sahte paraları nasıl temin ettiği öğrenilemeyen H.D. isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128