Kıbrıs Gazimizi gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladık

Dönemin Başbakanı rahmetli Bülent Ecevit’in 1974 yılında “Ayşe Tatile Çıksın” parolasıyla başlatılan Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve burada Gazi unvanını alan Bolulu asker 2 çocuk babası 65 yaşındaki Murat Kılıç hakkın rahmetine kavuştu. Gazimiz gözyaşları arasında Şehitler Mezarlığında resmi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Kıbrıs Gazimizi gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladık
Haber: Kasım ŞAHİN

Geçtiğimiz günlerde beyin rahatsızlığı nedeniyle İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde ameliyat olan ve bir türlü ameliyata cevap vermeyen Kıbrıs Gazimiz Murat Kılıç, dün hakka yürüdü. Gazimiz için dün Sağlık mahallesi Hacı Mahmut Ericek Camiinde resmi cenaze töreni düzenlendi. Cenazede gazimizin oğlu Emrah Kılıç göz yaşlarına hakim olamazken kendisini cenazeye katılan Bolu Valisi Aydın Baruş ile Komando Tugay Komutan Yardımcısı Piyade Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya teselli etti.

Kore ve Kıbrıs Gazilerimizin de katıldığı resmi cenaze törenine çok sayıda vatandaş ile hakkın rahmetine kavuşan gazimizin yakınları katıldı. Askerlerin omuzlarında taşınarak cenaze aracına konulan gazimizin naşı daha sonra Şehitler mezarlığında yine törenle defnedildi. Bolu Olay Gazetesi olarak hakkın rahmetine kavuşan gazimize Allah’tan rahmet kederli ailesine sabırlar dileriz. Mekanı Cennet Olsun 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128