Kıbrıscık Belediyesinden Muhteşem Festival

Her yıl yapıla Kıbrıscık Karagöl Festivali, bu yıl çok farklı ve muhteşem oldu. Bu yıl 24. nü düzenlenen Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivalimiz 13.06.2015 Cumartesi günü saat 14.00 de Belediye düğün salonunda fotoğraf ve maket sergisi açılışı ile başladı.

Kıbrıscık Belediyesinden Muhteşem Festival

Birinci günü etkinlikleri akşam saat 20.00 başlayan, Kıbrıscık Halk oyunları kız ekibinin gösterisi ve Grup Anadolu’ nun konseri ile tamamlandı.   Pazar günü program ise Karagöl Mevkiinde, Belediye Başkanımız Doğan DAĞ'ın, İlçemiz Kaymakamı Emre YALÇIN ve kardeş şehrimiz Bandırma Belediye Meclis üyesi ve Bandırma belediye başkan vekili Sn. Sami TÜRKMEN’ in konuşmaları ile başladı. Program, Kıbrıscık Kız halk oyunları ekibinin, Bolu Armalit Halk Dansları Topluluğunun ve Bandırma Belediyesi Halk dansları topluluklarının gösterileri ile devam etti. Sonrasında, Moğollar Grubu sahneye çıktı ve halkımıza müthiş bir konser dinlettiler.   Grup Anadolu ve Yerel sanatçımız Ömer OFLAZ’ ın müzik dinletilerinden sonra program sona erdi.

Fotoğraf ve maket sergisi Karagöl’de de halka teşhir edilirken,  Festivalimize bu yıl; Bandırma Belediye Meclis üyesi ve Bandırma belediye başkan vekili Sami TÜRKMEN, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İNEGÖL, Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT, CHP Bolu İl Başkanı Kazım KARSU, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin YIKILMAZ, CHP Beypazarı İlçe Başkanı Ali UYSAL ve Kadın Kolları başkanı ile gençlik kolları üyeleri, Polatlı Belediye Meclis üyeleri Tekin ÇELİK ve Mücahit ÖZCAN, İstanbul Kıbrıscıklılar Derneği Başkanı Nazım GÖKMEN, İstanbul Pendik Şeyhli Mahallesi muhtarı Şemsettin DAĞCAN, Başkent Ünv. Öğr. Görevlisi Talip CAN, Polatlı Kıbrıscıklılar Derneği Başkanı İsmail ATUN, Polatlı Vergi Dairesi çalışanları ile Polatlı Eğitim Sen üyeleri, maddi katkı sunan tüm destekçilerimiz ve kalabalık bir vatandaş gurubu katıldılar. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128