Kıbrısçık’ta araçların kışlık bakımları tamam

Kıbrıscık Orman İşletme Müdürlüğünde havaların soğuması ve kış mevsiminin gelmesi nedeniyle İşletme Müdürlüğünde bulunan üretim, koruma ve hizmet vasıtalarının kışlık bakımları yapıldı.

Kıbrısçık’ta araçların kışlık bakımları tamam

Kıbrıscık Orman İşletme Müdürü Metin Akbaş başkanlığında, Kıbrıscık İşletme Şefi Nihat Bozoğlu, Serke İşletme Şefi Onur Samet Pektaş, Orman Mühendisi Fatih Hakyemez ile Orman Muhafaza Memurları ve hizmet vasıtaları şoförlerinin katılımıyla, hizmet araçlarının periyodik bakımlarıyla beraber kışlık lastik, zincir, antifriz ve benzeri donanımlarının kontrol edilmesi ve eksikliklerinin giderilmesi konularında makine işletme talimatı doğrultusunda bilgilendirme yapıldı.

Hizmet vasıtaları şoförlerine günlük bakımlarda sırasıyla motor yağı seviyesinin kontrolü, fren hidroliğinin kontrolü, lastik bakımları, soğutma sisteminden su, motor, şanzıman diferansiyel ve diğer dişli kutularından yağ sızıntısı olmadığının kontrol edilmesi hususlarında dikkatli olunması konularında uyarıda bulunuldu.

Hizmet vasıtalarının bakımları konularında ilgili personellere verilen eğitim ve bilgilendirme sonucu düzenli yapılan periyodik bakımlar sayesinde araçların ileride ortaya çıkması muhtemel arızaları bertaraf edilerek hem tamir bakım masrafları indirilecek hem de arızadan dolayı gayri faal kalma süresi azaltılarak iş verimi artırılmış olacak. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128