Kıbrıscık’ta ilan skandalı

İlimiz Kıbrıscık ilçesinde Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı personel alım ilanına başvuran Meryem Sümeyye Çetin, ilanın şaibeli olarak değiştirildiğini iddia etti. Söz konusu ilanın AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Bıdaklar'ın yeğeni Ramazan Bıdaklar için değiştirildiğini iddia eden Çetin, yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor.

Kıbrıscık’ta ilan skandalı

Haber: C. Kutay Aykan
22 yaşındaki Meryem Sümeyye Çetin, 2019 yılında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra memleketi Kıbrıscık’a döndü. Kıbrıscık’ta 1 yıldır iş arayışında olan Çetin, büyük umutlarla Kıbrıscık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının açtığı personel alım ilanına başvurdu. Başvuru sonucunu merakla beklemeye başlayan Çetin, personel alım ilanının güncellendiğini farketti. Başvuru sonucu olumsuz yanıtlanan Çetin, ilanın AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Bıdaklar'ın yeğeni Ramazan Bıdaklar için değiştirildiğini iddia etti. 
İKAMET SÜRESİ “GÜNCELLENMİŞ”
Personel ilanında aranan şartlardaki bir madde ülkemizde başta memurlar olmak üzere birçok kesim tarafından takip edilen Memurlar.net sitesinde “Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içerisinde başvuru son tarihi (28/08/2020) itibari ile 6 aydır ikamet ediyor olmak” iken Kıbrıscık Kaymakamlığı sitesinde “Kıbrıscık SYDV personel alım ilanından önce Kıbrıscık İlçesi’nde ikamet ediyor olmak” olarak görülüyor.
“HİLE İLE, KAYIRMA İLE İNSANLAR MAĞDUR EDİLMEKTE”
Söz konusu şaibeli personel ilanı güncellemesi hakkında konuşan Kıbrıscıklı Sümeyye Çetin, “1 yıldır memleketim olan Kıbrıscık’da aktif olarak bulunmakta ve iş beklemekteyim. Kaymakamlık bünyesinde Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına personel alımı ilanı yayımlandığında başvuru yaptım ve evraklarımı verdiğimde kaymakamlık da söylenen ‘elamanları hazır, mevcut hükümet yanlısı encümen ve il ilçe başkanları kendi adamlarını yerleştirecekler’ söylemlerini işittim. İtimat etmek istemesemde başvuru şartları da söylemleri tasdikler nitelikteydi. Ve söylemler de haklı çıktı. 31 Ağustos tarihinde mülakata gelecek şahıs Ramazan Bıdaklar’dı ve söylemlerde adı geçen kişi de oydu. Fakat Kıbrıscık’da ikamet etmemekte, adres değişikliğini sırf bu ilan için aldırmakta ve haksızlık karşısında ben ve başvuru yapan bütün arkadaşlarımız da mağdur duruma düşmekteyiz. Memleketimizin genç beyinleri iş bulamazken dışarıdan hile ile, kayırma ile insanlar mağdur edilmektedir” dedi.
Söz konusu skandal iddia ile ilgili olarak sesini duyurmaya çalışan Çetin ayrıca, bu şekilde kişiye uygun hale getirmek için güncellenen personel alım ilanının iptal edilmesini ve adil bir ilan açılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Ýörükoğlu
Ömer Ýörükoğlu - 3 ay Önce

Adrese Teslim İlan Ve İhaleler Normal Hale Geldi

Erol Köklü
Erol Köklü - 3 ay Önce

Yerden göğe kadar haklısınız
Mehmet bıdaklarin işi bu

edep ya hu
edep ya hu - 3 ay Önce

ya devlet başa ya kuzgun leşe

Levent baykal
Levent baykal - 3 ay Önce

Haksızla mücadele verdiğin için teşekkürler yılardır gelişmedi ve hepbizmi kaybedeceğiz helalsana alemdarköyü sakinlerinden.

Sedat
Sedat - 3 ay Önce

Haksızlığa gerek yok hak sadece akp lilerin degil mahkemeye basvurmak gerekir gereken yapilsun lutfen

Ekrem özcan
Ekrem özcan - 3 ay Önce

Bu ilanı okudum ve ilanın değiştirildiği doğru. Bence ilk ilana göre mahkemeye baş vurabilir. Haklı çıkar. Cumhurbaşkanımızada şikayet yazabilir.

menduh çavaç
menduh çavaç - 3 ay Önce

ilçem adına çok üzülüyorum bir sınav için yapılan çevrilen düzenbazlıklar karışısında hakkaniyet bekliyorum yetkililerden

SIRADAKİ HABER

banner128