Kıbrıscık’ta yolların etüt çalışmaları tamamlandı

Kıbrıscık Orman İşletme Müdürlüğü 2016 yılı yol yatırım programında yer alan Yayla Orman İşletme Şefliği 001 Kod nolu orman yolunda yapılacak 5+0 km üst yapı işi ile Kıbrıscık Orman İşletme Şefliği 043 ve Serke Orman İşletme Şefliği 066 kod nolu orman yollarında toplam 4+4 km mesafeye yapılacak 11 adet muhtelif sanat yapısı işlerine ait etüt çalışmaları tamamlandı.

Kıbrıscık’ta yolların etüt çalışmaları tamamlandı

HABER: Aysun BEYKOZ

Kıbrıscık Orman İşletme Müdürü Metin Akbaş’ın bizzat katıldığı etüt çalışmalarında Kıbrıscık Orman İşletme Şefi Nihat Bozoğlu, Serke Orman İşletme Şefi Onur Samet Pektaş ile Orman Mühendisi Fatih Hakyemez de hazır bulundu. Etüt çalışmalarının ardından hızlı bir şekilde ihale hazırlıklarına başlandığı bildirildi.

Söz konusu yollarda yapılacak üst yapı ve sanat yapı işlerinin tamamlanması ile birlikte, uzun yıllar yolların bozulmadan korunacağı, başta üretim ve ormanların her türlü kanun dışı müdahalelerden ve yangından koruma faaliyetleri olmak üzere diğer ormancılık hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılmasına büyük katkı sağlanacağı belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128