KILIÇDAROĞLU’na tepkiler artarak devam ediyor

Kurultay’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sarf ettiği “diktatör bozuntusu” sözleriyle kamuoyunun tepkisini çeken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyuruları artarak devam ediyor. Ülke genelinde hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunulan Kılıçdaroğlu hakkında AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Üyeleri savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, adliye önünde yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun, Kurultayda ve Grup toplantısında ülke siyasetinin geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

KILIÇDAROĞLU’na tepkiler artarak devam ediyor

“YÜCE DEĞERİMİZE SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Erdoğan’ın milyonların desteği ile Cumhurbaşkanı seçildiğine dikkat çeken Aydın, “%52’lik oy oranıyla, milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide edilmemiştir. Onun şahsında yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyetini ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş değerleri olan, altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır” dedi.

“MİLLETİMİZİN KARŞISINA TEMİZ BİR DİL İLE ÇIKMASINI ÖNERİYORUZ”

Aydın, namus ve şeref kavramlarının halk için çok hassas değerler olduğunu, siyaset yapan her sorumlu insanın bunu bildiğini belirterek, “Ancak Sayın Kılıçdaroğlu kendi koltuğunu garanti altına almak için, türlü senaryolarla hazırlandığı kongresinde ve ardından bir arada tutamadığı partisinin grup toplantısında, yetersizliğini örtbas etmek için kendine çirkin bir yol olan hakareti seçmiştir. Kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletimizin karşısına temiz bir dil ile çıkmasını öneriyoruz! Buradan soruyoruz bugüne kadar tanıdığımız hangi ana muhalefet lideri, devletimizin ve milletimizin değerlerine bu ölçüde hakaretlerde bulunmuştur? Başka devletlerin büyüklerine gösterilen tazimin, hiç olmazsa benzerini bu millet de hak etmektedir” ifadelerini kullandı.

NAZLIAKA ÜZERİNDEN CHP’Yİ ELEŞTİRDİ

CHP’de patlak veren Atatürk portesi krizine de değinen Arzu Aydın, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin, CHP’nin ne kadar özgürlüklere karşı olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi. Aydın, Nazlıaka üzerinden CHP liderini eleştirerek, “Sayın Kılıçdaroğlu bir gün cumhurbaşkanımıza, diğer bir gün başbakanımıza, hatta bir başka günde kendi partisinin vekiline bile “Tabloyu kim indirdi?” diyerek haksız saldırılarda bulunabilmekte, bu şekilde ülkemizin yoğun ve ciddi gündemini meşgul etmektedir. Seçilmiş bir kadın vekilin sadece yapmış olduğu bir tespitten dolayı, kesin ihraç talebiyle disipline verilmesi, partisinin ne kadar özgürlüklere karşı olduğunun bir göstergesidir. Sayın cumhurbaşkanımıza hadsizce diktatör diyen sayın genel başkan bu kararıyla demokrat mı oluyor! Buradan anlıyoruz ki temel sorun aslında Sayın Kılıçdaroğlu’nun değer yargılarını, insafı ve hakkaniyeti bir tarafa bırakıp, derinliği olmayan gündelik siyaseti tercih etmesidir” şeklinde konuştu.

 ‘CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET’ SUÇUNU İŞLEMİŞTİR

CHP liderinin Erdoğan’a karşı yaptığı hakaretlerine son vermesi gerektiğini belirten Aydın, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu bahse konu olan hakaretleriyle; Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan; ‘Kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza Kanunu’nun 299’uncu maddesinde Hükmü bulunan ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçunu işlemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Bir Dünya lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyetinin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOLU'LU VATANDAŞ
BOLU'LU VATANDAŞ - 5 yıl Önce

bolu'nun yağci bayanlari da bunlar demekki̇..!bu devran böyle sürüp gi̇tmezki̇..!

Yaşar Kurt
Yaşar Kurt - 5 yıl Önce

evet yüce değerlere saldiriyi asla kabul edi̇lmez olduğunun bi̇li̇nci̇nde olmaniz bi̇zleri̇ sevi̇ndi̇rdi̇..!! ama tc kaldirilirken, okullarimizda andimiz kaldirirlirken pkk lilar davulla haburdan karşilanirken neredeydi̇ni̇z di̇ye sormuyorum ...!!

SIRADAKİ HABER

banner128