Kim Bu Başkan?

Bolu’da bir dernek başkanı makamında gerçek isim ve soyadını kullanmak yerine lakabını kullanarak büyük ilgi çekiyor. Başkan kendisinin ismiyle değil lakabıyla tanındığını belirterek, “Makamıma gelen misafirlerim masanın üstündeki isimliği görünce çok şaşırıyor” diye konuştu.

 Kim Bu Başkan?

Haber: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

Bu Başkan gerçekten çok ilgi çekici ve çok da yardımsever birisi. Kim mi bu başkan? Bu başkan Bolu Manavlar Esnafı Derneği Başkanı Mustafa Altındal. Ama, başkan gerçek ismini kullanmayarak “Albay Tatü” lakabını kullanmayı tercih ediyor.

Kendisine neden böyle bir uygulamaya gittiğimiz sorduğumuzda ilginç bir cevap aldık. Altındal, Bolu Olay Gazetesine şu açıklamada bulundu; “Okul yıllarımda arkadaşlarım bana Tatü lakabını taktı. Yıllarca herkes beni Tatü olarak çağırmaya başladı. Daha sonraları ticarete atılarak kabzımallık yapmaya başladım ve Jandarma ve Komando Tugayına sebze ile meyve vermeye başlayınca da bu seferde Albay lakabını taktılar. Benim adım bir anda “Albay Tatü” oldu. Çevremdeki dostlarım ve iş çevrem yıllardır beni Albay Tatü olarak bilir. Gerçek ismimi yani Mustafa Altındal olarak beni kimse tanımaz. Pazar yerine ve hal’e gelin Albay Tatü kim diye sorun hemen gösterirler. Ama, Mustafa Altındal diye sorun beni kimse tanımaz. Bu nedenle oda başkanlığımdaki masamın üstündeki isimlikte bile “Başkan Albay Tatü” yazar. Bende ismimle değil lakabımla tanınmayı çok seviyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
üye
üye - 6 yıl Önce

artık öğrenin yahu o makamlarin adi meslek odasi dernek degil :)))

Uye
Uye - 6 yıl Önce

oda

SIRADAKİ HABER

banner128