Kim bunlar? BOLU’DAN IŞİD’Mİ GEÇTİ?

Dün Bolu’dan çok dikkat çekici bir konvoy geçiş yaptı. Macaristan plakalı ve ambulans süsü verilmiş araçlar Bolu Highway alışveriş merkezinde mola verdikten sonra gece yarısı tekrar hareket ettiler.

 Kim bunlar? BOLU’DAN IŞİD’Mİ GEÇTİ?

ÖZEL HABER:
KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Dün akşam saatlerinde Bolu Highway alışveriş merkezinde 14 araçlık bir konvoy dikkat çekti. Ambulans süsü verilmiş ve üzerinde “Biz Ümmetiz” yazılı araçlar alışveriş merkezinde verdikleri molanın ardından gece yarısı tekrar harekete geçtiler.

Bolu Olay Gazetesi muhabirlerinin dikkatini çeken araç konvoyunun sorumlusu ile yapılan görüşmede, araçların “Biz Ümmetiz Derneği” aracılığı ile Suriye’ye gittiği ve içlerinde sağlık malzemesi olduğu söylendi.

Suriye’de hangi gruplara yardım gittiğine dair sorulan soruya ise ekip lideri, “biz araçları Hatay’a kadar götüreceğiz, Hatay’dan sonra kimin teslim alacağını bilmiyoruz” şeklinde cevap verdi.

Her ne kadar araçların içerisinde sağlık malzemesi olduğu söylense de geçtiğimiz aylarda Suriye’ye giden tırların Hatay’da durdurulması ve içerisinden füzelerin çıkmış olması, geçtiğimiz gün Kilis’e IŞİD tarafından atılan füzelerin ölüm ve yaralanmalara sebep olması, ilimizden geçen bu araçlara şüpheyle bakılmasına neden oldu.

Ayrıca görüştüğümüz araç konvoyunun liderinin kendilerinin haricinde 60’a yakın aracın daha Türkiye’ye giriş yaptığını ve onlarında Hatay sınır kapısına kadar götürüleceğini söyledi.

SIR GİBİ SAKLADILAR

Ülkemizden defalarca Suriye’ye giden yardımlar sivil insanlara verileceği zaman açık yüreklilikle söylenirken “Biz Ümmetiz Derneği” üyelerinin yardımları hangi gruba vereceklerini sır gibi saklamaları kuşku uyandırdı. Gruptan birisinin diğerlerine “Allah’ın aslanları” diye hitap etmesi ise kafalarda soru işareti yarattı. Ayrıca Macaristan plakalı çok sayıda aracın Türkiye’den geçiş yaparak Hatay sınır kapısına kadar gitmesi ve bu  araçların içerisinin kontrol edilmediği iddiası şaşkınlık yarattı.

BİZ ÜMMETİZ DERNEĞİ KİMDİR?

Araçların üzerinde de yazan “Biz Ümmetiz” derneği daha önce bazı haber sitelerinde Suriye’ye yardım adı altında IŞİD’e eleman sağlayan dernekler arasında yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 19:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dede
Dede - 5 yıl Önce

editör her gördüğün sakallı yı deden sanma,amcan da olabilir.gazeteci senin bile görebildiğini göremeyecek.harbi rahatsıssınız siz.

efe
efe - 5 yıl Önce

madem şüphelendin neden gerekli yerlere haber vermedin. seninki laf olsun torba dolsun misali dim. haber olsunda nasıl olursa olsun

Yazmak icin yaz
Yazmak icin yaz - 5 yıl Önce

kontrol edilmeden arac nasil gecis yapsin ya diger gumruklerinden gecis nasil yapti bos bos haberler yapmaya devam et sen

Tahsin
Tahsin - 5 yıl Önce

allah tan hic mi korkmuyosunuz bunu yazabilen kardeslerim ? bu haberin dogrusunu ogrenmek isteyen google suriye ye ambulans yazsin dogrusunu haberler den okucaktir insaallah

Hit için göt yırtan gazete
Hit için göt yırtan gazete - 5 yıl Önce

başlık yeter müslümanlar ambulans götürür kafirler ise esed ile birlikte olur

congratulations!
congratulations! - 5 yıl Önce

komikti devam

Metin ASLAN
Metin ASLAN - 5 yıl Önce

korkma dostum panik yok sadece müslümanlar..eskiden böyle haber yaparlardı irtica hortladı diye..yeni versiyonu bu olsa gerek :)

Oğuzhan
Oğuzhan - 5 yıl Önce

nasıl bu kadar allahdan korkmaz bir hale gelebildiniz.içerisinin kontrol edilmediği iddasi şaşırtı demek edirnede içerisindeki gıdayı dahi boşaltanlar kimdi.şüphesiz allah her an gözetleyendir müslüman kardeşlerine yardım için çabalayanlarıda bu haberi yapanlarada şahittir.


SIRADAKİ HABER

banner128