Kimler aday adayı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağını açıklamasının ardından Bolu’da seçim startı verildi. Hangi partiden kimlerin aday adayı olacağı da tek tek ortaya çıkmaya başladı.

Kimler aday adayı?
Özel Haber: Kasım ŞAHİN

TBMM’de grubu bulunan Ak Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin önde gelenleriyle yaptığımız birebir görüşmelerde bazı isimler şimdiden netleşmeye başlarken, CHP’den İYİ Partiye geçen 15 milletvekilinin ardından İYİ Parti’de artık meclis grup kurmuş oldu. İYİ Parti Bolu teşkilatından önemli isimlerle yaptığımız görüşmelerde önümüzdeki günlerde milletvekili aday adaylarının belirleneceğini ve isimler üzerine yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini, kesin kararı ise Genel Başkan Meral Akşener’in vereceğini açıkladılar.

ÜÇÜNCÜ SIRA MERAK KONUSU

Diğer bir yandan AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü ile yaptığımız birebir görüşmelerde Küpçü, kendisinin kesin aday olduğunu vurgulayarak; “Bitiremediğimiz bazı projeler var. Bu projeler Bolu halkı için olan projeler, yeniden aday olduğumu söyleyebilirim. Durmak yok yola devam. Kaldığımız yerden Türkiye ve Bolu için hizmetlerimizi sürdürmek istiyoruz. Bu nedenle adayım” dedi.

AK Parti’nin bir diğer milletvekili Ali Ercoşkun’da, adaylığı konusunda yeşil ışık yakarak; “Bir hafta içerisinde kesin kararımı Bolu halkıyla paylaşacağım. Aday değilim diyemem” açıklamasında bulundu.

TANJU ÖZCAN; “BEN YENİDEN VARIM”

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın adı sık sık Bolu Belediye Başkan adaşlığı için geçiyordu. Ne var ki Cumhurbaşkanının erken seçim kararının ardından siyaset arenası bir anda karıştı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 24 Haziran 2018 tarihine çekilmesi ve yerel seçimlerin Mart 2019 tarihinde yapılacak olması Özcan’ın da bir anda kafasını karıştırdı. Yerel seçimlere bir yıl gibi bir süre kalması nedeniyle Özcan, hedefini milletvekilliği seçimlerine yöneltti ve gazetemize yaptığı açıklamada; “Rahatça yazabilirsiniz bende yeniden CHP milletvekilliği için adayım” diye konuştu. Özcan’ın Mart 2019 tarihine kadar Bolu milletvekili olarak görev yapacağı ve Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için de çalışmalar yapacağı iddia edildi.

MHP’DEN 7 MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

AK Parti ile ittifak yapan MHP’de erken seçim çalışmaları tüm hızıyla başladı. Parti içerisinden görüştüğümüz üst düzey isimlerle yaptığımız görüşmelerde birinci sırada MHP İl Başkanı Adem Evcil’in birinci sıradan aday adayı olması beklenirken, diğer isimler arasında da Ömer Acar, Gürhan Gökdemir, Abdullah Alemdar, Ferhat Dağlı, Erkan Bektaş ve Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül’ün adı geçiyor. Saadet Partisi adaylarının bu hafta sonuna kadar belirlenmesi beklenirken, AK Parti üçüncü sıra Milletvekili ile CHP’nin ikinci ve üçüncü sıra adayının kim olacağı da merak konusu oldu. AK Partide Ali Ercoşkun birinci sıra, Fehmi Küpçü’nün ikinci sıra, Tanju Özcan’ın yine birinci sıra adayı, Umut Oran’ın ikinci sıra adayı olması da iddialar arasında yer aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128