Kimse siyasi bir neden aramasın

Bu yıl Bolu iline gönderilen mevsimlik işçilerin neden Taşkesti, Karacasu ve Gökçesuya gönderilmediğiyle ilgili açıklama yapan Bolu Şubesi İşkur Müdürü İsmail Yalçın, gönderilen 300 kişinin yetersiz olduğundan kaynakladığını, bunda kimsenin siyasi bir neden aramaması gerektiğini, çünkü üç beldenin de belediye başkanlarının üç farklı partiden olduğunu söyledi.

 Kimse siyasi bir neden aramasın

Haber: Semih Baykal

 

Toplum yararına yaptıkları projelerin ödeneklerinin Bakanlık tarafından ödendiğini ve genel müdürlük aracılığı ile onlara ulaştığını söyleyen Yalçın, bu yıl Bolu'ya mevsimlik işçi olarak 250 kişinin geldiğini ve daha sonra kendilerinin 50 kişilik bir kontenjan aldıklarını belirtti. Toplamda 300 kişi olan mevsimlik işçinin ağırlıklı olarak Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildiğini belirten Yalçın;" Mevsimlik işçilerin büyük ağırlığı Milli Eğitime gönderilmek üzere verildi. Dolayısıyla bu 300 kişinin, Milli Eğitimin 175 kişilik talebine karşılık ancak 165 kişilik bir taleple karşılık verebildik. Geri kalanlarında kaymakamlıklar ve belediyelerimize dağıttık" dedi.

 

Sayının az olmasından dolayı beldelere vermenin mümkün olmadığı ve üç beldeye de verilmediğini ifade eden Yalçın; " Üç tane beldemizin üçüne de vermedik. Ama bunda ne aranıyor, bilmiyorum. Bir siyasi şey aranıyorsa tamamen yanılgı üç tane beldenin belediye başkanları üç farklı belediye başkanlarıdır. Dolayısıyla bizim burada siyasi bir ayrım göz etmemiz ya da onları kapsam dışında tutmamız söz konusu değil. Bu tamamen yokluktan kaynaklanan yokluğun bir neticesidir. Var olduğu zaman biz bu güne kadar hiçbir beldemizi ayırmadık. Onların ihtiyaçları kadar eleman verdik" diye belirtti. Ayrıca işçilerin maaşlarıyla da ilgili bilgi veren Yalçın, işçilerin asgari ücret alacağını ve sigortalarını yapacaklarını söyledi. İşçilerin en fazla dokuz ay çalışacağını, işlerinin 15 Haziranda biteceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2014, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER