Kimse Yok mu Derneği Yardım elini uzattı

Kimse Yok mu Derneği Bolu Şubesi yardıma muhtaç ailelere destek olmaya başladı.

Kimse Yok mu Derneği Yardım elini uzattı
 Geçtiğimiz aylarda faaliyete giren Kimse Yok mu Deneği Bolu Şubesi, yardıma muhtaç ailelere elini uzatmaya başladı. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen yüzlerce aile için Ramazan kumanyası hazırlandı. Tek tek tespit edilen ve kaydedilen ailelere kumanyalar dernek gönüllüsü vatandaşlar ve dernek yetkilileri tarafından dağıtılıyor. Aynı sırayı paylaşan üniversite öğrencileri Yeşim Kaya, Maral Sylapowa ile aynı mahallenin havasını teneffüs eden ev hanımları Hayrünnisa Akarman, Elvide Erçetin, Aysel Yücel Yıldırım bu gönüllülerden sadece bir kaçı. Derneğin faaliyetlerini duyan ve gönüllü olan ev hanımları ile üniversite öğrencileri 'çorbada bizimde tuzumuz olsun' diyerek yardımlaşma kervanına katıldılar.Dernekten gelen telefonla birlikte toplanan gönüllülerin gidilen her adreste farklı bir dram ile karşılaşması mümkün. İlk eşi kanserden vefat eden ve 9 çocuğu ile ortada kalan 48 yaşındaki Sıtkı Gökalp bu ailelerden biri. Gökalp, Batman'dan Bolu'ya geçim sıkıntısı nedeniyle göç etmiş. Çocuklarının ortada kalmaması için ikinci evliliğini yapmış. Dernek gönüllüleri, geçici işlerde çalışarak ailesini geçindirdiğini belirten Gökalp'in derdini dinledi.

Yaptıkları işi çok sevdiğini belirten gönüllülerden Hayrünnisa Akarman, "Faydalı olmak için gönüllü olduk. Birilerinin mutlu olduğunu görmek bizim için en büyük kazanç." dedi.

500 AİLEYE KUMANYA DAĞITILACAK

Kimse Yok mu Derneği 
Bolu Şube Müdürü Ali Kavaz, Ramazan ayı boyunca 500 aileye kumanya dağıtmayı hedeflediklerini söyledi. 300 kumanyanın hazır olduğunu belirten Kavaz, hayırseverlerin katkılarıyla bu sayının 500 olacağını belirtti. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak yardım etmek isteyenlerin yardımlarını beklediklerini söyleyen Kavaz gönüllü olmak isteyenlerin derneğe gelmeleri ve kayıt işlemlerini yapmaları gerektiğini söyledi.
Bu Ramazan'da 'Bir Dünya İyilik İçin Niyetliyiz' sloganıyla 2013 Ramazan kampanyasını başlatan Kimse Yok Mu, Ramazan coşkusunu 
Türkiye'de 81 ilde dünyada 103 ülkede 1.168.000 kişiye iftar, 288.300 kişiye kumanya dağıtmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalçın
yalçın - 8 yıl Önce

sağın verdiğini sol el görmemeli. çağırmışlar gazetecileri, pozlar falan. yardım falan değil bunların amacı, düpedüz reklam.

Elif Mutlu
Elif Mutlu - 8 yıl Önce

yalçın bey reklam değil herkesin duyması gereken haber
ordaki poz verenler sadece aracı verenler başkaları

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124