KİMSENİN ADAYI DA ADAMI DA DEĞİLİZ

İl Gençlik Kolları Başkanlığına aday olan Mert Karagöz net konuştu; Daha önce CHP Bolu Merkez İlçe Gençlik Kolları görevini yürüten Tahsin Mert Karagöz dün parti binasında CHP Bolu İl Gençlik Kolları Başkanlığına aday olduğunu duyuran bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

KİMSENİN ADAYI DA ADAMI DA DEĞİLİZ
HABER: FARUK ÇİDEM

Yaklaşık 1.5 yıl CHP Bolu Merkez İlçe Gençlik Kolları başkanlığını yürüten Tahsin Mert Karagöz dün parti binasında gençlik kolları il başkanlığına aday olduğunu bir basın açıklamasıyla duyurdu. Milletvekili Tanju Özcan, CHP Merkez ilçe başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Elfaz Temiz ve Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nun yalnız bırakmadığı Karagöz basın açıklamasında birlik mesajları verirken aynı zamanda ciddi uyarılarda da bulundu.

OLGUNLUK YAŞLA ÖLÇÜLMÜYORMUŞ

Kimsenin adayı ya da adamı olmadıklarını belirten Karagöz İl Başkanı Kazım Karsu’yu da davet ettiğini, ancak Karsu’nun kendisine katılmayacağını eleştirel bir dille belirttiğini ifade etti. Karagöz konuyla ilgili şunları söyledi; “Biz birlik ve beraberlik mesajı vermek için buraya herkesi davet ettik. Yanımızda olmalarını istedik. Fakat İl başkanımız Sayın Kazım Karsu katılmayacağını eleştirel bir dille şahsıma belirtti. Biz vazifemizi yaptık, gerisini düşünecek olan asla bizler değiliz, yaşından ve partideki mevkisinden dolayı yine de buradan saygılarımı gönderir ellerinden öperim.”

PARTİ İÇİNDE ÜRETEN OLMAK İSTİYORUZ

Bizler partimizin yönetim kademelerindeki gençleri kendimiz belirlemek istiyoruz. Partimizin gençlik politikalarını yine biz gençler olarak kendimiz şekillendirmek istiyoruz. Ve bu gençliği sadece getir götür işleri olarak kullanmak isteyen zihniyetlerin elinden kurtarıp ülke çıkarları konusunda söz sahibi bir gençlik yapmak için adayız. Partimizin gençlikle ilgili politikalarını parti programından veya seçim broşürlerinden değil bu programları bizzat kendimiz belirlemek istiyoruz. Biz partimizin üst kademe yöneticilerinden bizi yönlendirmelerini değil bizim üreteceğimiz projelere destek olmalarını istiyoruz. Örgütlerimizin yenilenmesi ve güçlenmesi için, dev çınarımızın, genç filizleri olarak hiçbir görevden kaçınmadık. Partimizin 'politikalarını, 6 okumuzu, Atatürkçülüğü her ortamda savunduk ve anlattık. Gençler olarak güzel günler için mücadele edecek gücümüz, mutlu yarınlarımızı hazırlamak için inancımız tamdır ve hep var olacaktır.

GENÇLİĞE YER VERİN İKTİDARA KOŞALIM

Yaklaşık 1.5 yıldır Bolu Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimi en iyi şekilde yönetimimle birlikte yerine getirdiğime inanıyorum. Geçmişteki başarılarımızdan ve örgütümüze verdiğimiz güvenden dolayı genç yoldaşlarım ile bu yola baş koyduk, inşallah Bolu' muzu, partimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Gençlik Ateş'i Türkiye'mizin 81 ili'nde yanmış bulunmaktadır.
Gençler bir ülkenin geçmişle gelecek arasındaki yegane elçisidir. Bu ülkeyi karanlıktan aydınlığa taşıyacak kadroları yetiştirmek zorundayız. Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşımak zorundayız ve bizi iktidara taşıyacak kadrolar öyle deri koltuklarda yetişmez, örgütün tabanından gelen yağmurun, karın, mahallenin, köyün çamurunun ayağına yüreğine bulaşmış olması gerekir. Bu işler şık takım elbiseler giyip yakasına parti rozetini takmakla olmaz. Gençlik Kolları partimizin yan kolu değil öz gücüdür. Gençlik sadece bayrak asmada, salon süslemede, broşür dağıtmada olmamalı. Önemli projelerde de söz sahibi olmalıdır. Bizler bunu Bolu'dan başlayarak tüm Türkiye'ye göstermek için adaylığımızı açıklıyoruz. Üzerimize çamur atmaya çalışan çok oldu. Evet, üstümüzde çamur var bu utanç verici bir çamur değil her zaman gurur duyduğumuz sahada bayrak asarken, direklere tırmanırken, havası sert, insanı mert Bolu sokaklarının çamurudur.
ÖZELEŞTİRİ DE YAPTI

Birazcık da özeleştiri yapalım o zaman. Bugün burada önce örgütün sorunlarına eğilip sonra halkın sorunlarına inmeliyiz. Örgütün sorununu bilmeyen halkın sorununu nasıl çözebilir. Bundan sonra biz gençler Mustafa Kemal'in askerleri olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmek istiyoruz. Kendi doğrularımızı Kendimiz belirleyeceğiz.
Durmayacağız! Yılmayacağız! Dün olduğu gibi bugün ve yarın da seçilsek de seçilmesek de gitmedik ilçe, belde, mahalle, köy, çalınmadık kapı bırakmadan 6 okun daha yükseklerde dalgalanması için ben ve yönetimin taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarak çalışacağımızın burada sözünü veriyor
Ne umudumuzu ne inancımızı ne mücadelemizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmadık. Emeğimizi satmadık ve satmayacağız. Vazgeçmedik. Mutlaka aramızda umutsuzluğa kapılanlar olmuştur fakat ben onlardan değilim. Ben herkesin bitti dediği yerde yeniden başladığına inandım. Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında verilen her görevi layıkıyla yerine getirdim. Elimden geldiğince her çalışmada örgütümün yanında bulundum. Uzun süre Merkez ilçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım ve bugün il Gençlik Kolları Başkan Adayı olma gururunu yaşıyorum.
Duruşumu hiçbir zaman bozmadım bozmayacağım. Dev çınarın gölgesi inanan herkese yeter.
Biz bizi aydınlatan ATATÜRK ilke ve devrimlerinden ve 6 okumuzdan asla ve asla ödün vermeyeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129