“Kimsenin çıkarttığı bir aday değilim”

Dün CHP Bolu İl Örgütü’nde Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Gülşah Şanlı; “ülkemin durumunu gördüğüm için elimi taşın altına koyuyorum ve kimsenin adayı değilim” dedi.

“Kimsenin çıkarttığı bir aday değilim”
HABER: FARUK ÇİDEM

7 Haziran 2015’de yapılacak milletvekilliği seçimlerinde yarışmak için aday adaylıkları açıklamaları devam ediyor. Dün CHP Bolu il binasında partililerle bir araya gelen Gülşah Şanlı milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

“PARLAMENTER ANLAMDA TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN SON SEÇİMLERİ”

Toplantıda ilk sözü alan CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz aday adayı Gülşah Şanlı’yı tebrik ederek şunları söyledi; “Özellikle son iki gündür mecliste yaşananlar herkesin malumu. Türkiye’de ileri demokrasi adını verdiği bir sistemle iktidarını 12 yıldır sürdürenler meclis çatısı altında vekilleri döve döve yasa çıkartmaya çalışıyorlar. Bu süreç 12 yılda ülkenin demokrasi açısından ne hale geldiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu süreci çok iyi değerlendirmek gerekiyor çünkü önümüzdeki seçimler parlamenter anlamda Türkiye cumhuriyetinin son seçimleri. Bundan sonraki süreç ABD benzeri bir başkanlık sistemi. Çıkartılmaya çalışılan iç güvenlik paketinin ne anlama geldiğini meclis çatısı altında çok net bir şekilde gördük. Mecliste niteliksiz çoğunluğa sahip AKP milletvekilleri polise bir mesaj veriyor. Kendi yarattığı, gümüş yüzüklü kırpık bıyıklı polis ordusuna bir mesaj veriyor. Biz mecliste siz dışarıda vatandaşı döveceksiniz, coplayacaksınız, gaz sıkacaksınız. İleri demokrasinin geldiği nokta bu. Bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Örgütünde merkez ilçe gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan bir kardeşimiz bu sürece dur demek için elini taşın altına koyuyor.  Milletvekili aday adaylığını açıklayan Gülşah kardeşimizi tebrik ediyorum. Seçilmesi durumunda daha yeni kaybettiğimiz Özgecan’ların, Münevver’lerin, AKP Ağrı milletvekili Fatma Salman gibi koca dayağı yiyen vekillerin sesi olma adına mecliste görev yapma talebinde bulunmuştur. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum.”

“ADAY OLMAK CESARET İŞİDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; “Bu ülkede milletvekilliği talebinde bulunmak cesaret ister” diyerek başladığı konuşmasında; “kadınların öldürüldüğü, milletvekillerinin dövüldüğü bu günlerde medeni bir cesaret göstererek Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partinin milletvekili aday adayı olmak yürek isteyen, sevgi isteyen bir görev olarak kabul ediyorum. Gülşah’ı tebrik ediyorum ve yolu açık olsun diyorum” dedi.

“ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUM”

Ülkenin gidişatından duyduğu kaygıyı dile getiren CHP Bolu Milletvekili Aday Adayı Gülşah Şanlı açıklamasında şunları söyledi; “Bu zamana kadar Bolu örgütünde gönüllü çalışmalarım oldu. Bu günden sonra da artık bir bayan ve bir genç olarak, ülkemizin son durumuna bakarak elimi taşın altına koymak gerekliliğini anladım ve aday adaylığımı açıklamaya karar verdim. Ülkemizin son yıllarına bakarak önümüzdeki seçimi düşünecek olursak bu hepimiz için çok önemli bir süreç. Önümüzdeki seçimden sonra parlamenter sistemimiz değişebilir, yönetim şeklimize kadar değişebilir. Ben kimsenin özellikle çıkarttığı bir aday değilim. Kimsenin adayı değilim. Uzun zamandır siyasete bir eğilimim vardı ve genç arkadaşlarımla ve büyüklerimle istişare ettikten sonra aday adayı olmaya karar verdim.” Benim için seçilmek yada seçilememenin hiçbir önemi yok. Seçilsem de seçilmesem de  ülkem ve Bolu için her zaman çalışmaya devam edeceğim.   

KİMDİR: 1986 Bolu doğumlu. Şu an 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf ve Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği 1. Sınıf öğrencisi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 09:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyyar ali
seyyar ali - 6 yıl Önce

gelecek için güzel bir deneyim olur

SIRADAKİ HABER

banner128