Kimseyi Hapsetmedik

Dün Bolu olay gazetesi olarak manşetten vermiş olduğumuz Bolu’da bir skandal daha Yaşlı adam ile kızını eve hapsettiler haberi üzerine Gökçe Sitesi Yönetici Zekayi Uçmak ve Eski yöneticisi Mehmet Bostancı gazetemize gelerek olayla ilgili açıklamalarda bulunarak; " Biz kimseyi hapsetmedik ve Mağdur olmamaları için elimizden gelen yardımları yapmaya çalıştık ve halen daha çalışıyoruz" diye konuştular.

 Kimseyi Hapsetmedik

Haber: Kasım ŞAHİN- Semih BAYKAL

 

Dün manşetten verdiğimiz Bolu’da bir skandal daha Yaşlı adam ile kızını eve hapsettiler haberi üzerine Gökçe Site yönetici Uçmak ve Eski yöneticisi Bostancı gazetemize gelerek olayla ilgili yaptıkları açıklama şöyle; " Biz kimseyi eve hapsetmedik, kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz ve elimizden gelen tüm yardımı yapmaya hazırız. Bizim asansör revizyonlarımızla ilgili Mayıs ayında TSE kurumunun Bolu'daki temsilciliğinin A blok, B blok ve C blok için vermiş olduğu rapor var. Şimdi raporlara göre A bloğun asansör kontrol raporlarına göre durumu kırmızıdır. Yani Tespit edilen uygunsuzluklar giderilmeden asansörün kullanılması tehlikelidir yazıyor. Asansör yönetmeliği olsun, diğer kat mülkiyetleri kanunda da olsun bu asansör konusu yöneticinin sorumluluğunda. Burada herhangi bir anormallik olduğunda biz sorumlu durumda olacağız, ama biz haber olan bu bayanın babasını düşünerek bu riski de alarak raporlara rağmen asansörü kapatmadık. O insanlar mağdur duruma düşmesinler diye" dedi.

 

Yönetici Uçmak ise açıklamasında; “Asansör revizyonuyla ilgili tüm kararları ve asansör masraflarıyla ilgili tüm bildirileri biz duyuru panosuna astık ve bunu o insanda biliyor. TSE asansöre revizyon yapılması gerektiğini belirttikten sonra bizde Kurban bayramından bir hafta önce bu revizyonu başlatmak zorunda kaldık. Asansörler konusunda sadece bayramda mağduriyet oldu o da bu asansörlerin kart sisteminin arızalanmasından dolayıdır. Biz yinede Revizyondan sonra bu insanların mağdur olmamaları için asansör yetkilileri ile gidip Hamiyet hanımla görüşerek tekerlekli sandalyenin 10-15 cm daha küçülmesi gerektiğini böylece asansörü rahatça kullanabileceğini söyledik. Ama buna yanaşmadı ve yönetimimizle muhattap olmadığını ifade etti. Biz yine de her türlü yardıma hazırız. Tekerlekli sandalye konusunda da mağdur olmamaları için elimizden ne gerekiyorsa onu yaparız" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamiyet KOÇOĞLU
Hamiyet KOÇOĞLU - 6 yıl Önce

asansör yönetmeliği haziran 2014 e kadar neden uygulanmadı. babamı yardımsız(en az 2 kişi) indiremiyorum. sandalyenin düzenlenmesi hususunda yazılı garanti istiyorum. bu konudaki bilgi ve önerilerine güvenemiyorum.

HAMİYET KOÇOĞLU
HAMİYET KOÇOĞLU - 4 yıl Önce

tse muayene ve gözetim merkezi başkanlığından tarafıma gönderilen 22.07.2015 tarih ve -292079 sayılı yazılarında;
asansörlerde i̇ç kapi zorunluluğu olmayip, tse tarafindan düzenlenen asansör yillik kontrol raporu ve asansör yillik kontrol uygunsuzluk formunda da i̇ç kapi yapilmasi zorunluluğu i̇le i̇lgi̇li̇ hi̇çbi̇r i̇fade bulunmamaktadir. denilmektedir.

SIRADAKİ HABER