Kırgız öğrenciler sürücülere lokum dağıttı…

Bolu İl Müftülüğü 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle güzel bir etkinliğe imza atarak büyük taktir topladı. Bolu’da Kuran eğitimi alan 3 Kırgız öğrenci D-100 Karayolunda sürücülere ve halt otobüslerinde seyahat eden yolculara lokum ve Hz. Peygamber ile birlikte yaşam ahlakı isimli kitaplardan dağıttılar. Lokum ve kitap dağıtımında Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görev yapan trafik polisleri ile Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı polislerde yardımcı oldular.

 Kırgız öğrenciler sürücülere lokum dağıttı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Müftülü “Kutlu Doğum Haftası” nedeniyle örnek bir etkinlikte bulunarak D-100 karayolunda seyir eden özel araç sürücüleri ile halk otobüsünde yolculuk yapan vatandaşlara tek tek lokum dağıtarak anlamlı haftaya büyük bir değer katmış oldular. Kuran Kursu Yöneticisi Halil Ulutürk, Din Hizmetleri Din Eğitim kısım Şefi Selahattin Kaya ve Bolu Müftülüğü Eğitim Merkezi Veri Hazırlama Kontrol Şefi Musa Karaman’ın eşliğinde Bolu’da Kuran eğitimi alan 3 Kırgız öğrenci ile birlikte lokum ve peygamberimizi anlatan birer kitap dağıtarak haftanın en anlamlı etkinliğine imza atmış oldular.

Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Ekipler Amirliğinde görev yapan polis memurları hem yol güvenliğini aldılar hem de sürücüleri durdurarak lokum ve kitap dağıtımında yardımcı oldular. Bolu İl Müftülüğü Kuran Kursa Yöneticisi Halil Ulutürk, “1989 yılından bu yana ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığında Kutlu Doğum Haftası her yıl bir ana konu belirlenerek etkinlikle yapmaktadır. Bu yıl da 14-20 Nisan tarihleri arasındaki Kutlu Doğum Haftası’nı bu yıl lokum ve peygamberimizi anlatan kitap dağıtarak yapmaktayız. Şehirlerarası yollarda seyahat eden vatandaşlarımızı unutmayarak onlara tatlı bir ikramda bulunmak amacıyla bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Kırgız öğrencilerimizde bizlere büyük katkı verdiler” diye konuştu. Kırgız öğrenciler D-100 Karayolunda seyahat eden bir bisiklet sürücüsüne de lokum ikramında bulunmaları güne çok güzel bir anlam katmış oldu.


Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2015, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128