Kırıkkale’den de elimiz boş döndük

Kırıkkale’de 2011 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 'Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması' düzenlendi. Yarışmaya aralarında Bolunun da olduğu 10 ilden toplam...

Kırıkkale’den de elimiz boş döndük

Kırıkkale’de 2011 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 'Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması' düzenlendi. Yarışmaya aralarında Bolunun da olduğu 10 ilden toplam 10 yarışmacı katıldı.Yarışmaya Kastamonu'dan katılan Kadir Demirci birinci, Eskişehir'den katılan Furkan Tıraşçı ikinci, Karabük'ten katılan Salih Kayabaşı üçüncü oldu. Dereceye girenler altın ile ödüllendirildi.

Merkez Nokta Camii'nde düzenlenen yarışmaya
Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Bolu, Kastamonu, Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Düzce ve Bartın illerinden toplam 10 kişi katıldı. Program, Kur'an-ı Kerim okunması ile başladı. Yarışmada, her yarışmacı ezanı 2 farklı makamda okudu. Yarışmacılar eda, ses, sahne duruşu, diksiyon, güzel ses ve makam uygulamaları üzerinden değerlendirildi. Yarışmanın seçici kurulunda Kırıkkale Müftüsü Bekir Gerek, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi M. Akif Koç, Kayseri Diyanet Eğitim Merkezi görevlileri Yüksel Demir Koparan ve İsmail Işık, Kırıkkale İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Kadir Başer yer aldı. Yarışmaya Kastamonu'dan katılan Kadir Demirci birinci, Eskişehir'den katılan Furkan Tıraşçı ikinci, Karabük'ten katılan Salih Kayabaşı üçüncü oldu. Dereceye girenler altın ile ödüllendirildi. Yarışma sonunda seçilen bölge birincisi Kadir Demirci, 28 Ağustos'ta Mardin'de yapılacak Türkiye finalinde bölgeyi temsil edecek. Programa Kırıkkale Vali Yardımcısı Ali Çetin, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128